E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Vetingu

Etiketim: Vetingu

Vettingu në Polici/ Publikohen 3 formularët që do plotësohen nga efektivët

Janë publikuar nga Policia e Shtetit formularët që duhet të plotësohen nga efektivët në kuadër të vettingut në Polici, Gardën e Republikës dhe SHÇKB. Formularët...

Zv.ministri i Brendshëm sqaron vettingun: Procesi nuk synon pastrimin, por vlerësimin...

Zëvendësministri i Brendshëm, Julian Hodaj, ka shpjeguar ecurinë e procesit të vettingut në Polici, i cili ka nisur prej afro dy javësh. Në rubrikën...

Vettingu, KPK nis seancën dëgjimore me gjyqtaren Altina Xhoxhaj

Gjyqtarja Altina Xhoxhaj është anëtarja e katërt e Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me procesin e vetingut pas Besnik Imerajt, Fatos Lulos...

Shkarkimi Nikëhasanit, ish-ministri i Drejtësisë: Vettingu dha provën e radhës të...

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar sot lidhur me vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit i cili vendosi pak minuta më parë...

Vettingu, sindikata e Policisë letër Xhafajt e Veliut: Shtyni afatin e...

Sindikata e Policisë i ka dërguar sot një letër ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe kreut të Policisë së Shtetit Ardi Veliut. Në letrën...

Dashamir Shehi: Vetingu, Rama të ruajë qetësinë…

Deputeti Dashamir Shehi, kryetar i LZHK-së,  ka shprehur rezervat e tij për vendimin e parë të vettingut ku u skualifikua gjyqtari Fatos Lulo, anëtar...

VETTINGU/ Fatos Lulo iku, kush e ka radhën? Emrat në listën...

Fatos Lulo, i thotë “lamtumirë” sistemit të drejtësisë. Të paktën për momentin, derisa Kolegji i Posaçëm i Apelimit të thotë fjalën e fundit për...

Vetingu, Rama s’përmbahet nga shkarkimi i gjyqtarit Lulo: S’kemi parë gjë...

Kryeministri Edi Rama nuk e ka përmbajtur dot ngazëllimin e tij për shkarkimin e të parit gjyqtar nga KPK-ja në kuadrin e procesit të...

Sot nis Vetingu: Fatos Lulo hyn i pari për t’u pyetur...

Nis sot faza vendimtare e procesit të Vetingut: seacat dëgjimore me gjyqtarët dhe prokurorët e parë në Pallatin e Kongreseve, në orën 11:00 me anëtarët...

Pyetje policëve nga Vetingu: Ke nofkë? Pi alkol, drogë, merresh me...

Në procesin e vlerësimit, punonjësit e Policisë së Shtetit apo Gardës së Republikës do të duhet të plotësojnë disa formularë deklarimit që lidhen me...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...