E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Vetingu

Etiketim: Vetingu

Berisha: Vettingu, hanxhar në duart e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas vendimit të KPK i cili konfirmoi sot në detyrë gjyqtarin Dritan Hallunaj. Në një postim në Facebook, Berisha...

Kalojnë vetingun dy gjyqtarë: Dritan Hallunaj dhe Brunilda Kadi dhe prokurori...

Dy gjyqtarë dhe një prokuror kaluan me sukses vetingun. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë edhe prokurorin Besnik Muçi. Po gjatë kësaj dite...

Shkarkimi Dizdarit, Bylykbashi: Tallje dhe banditizëm i Ramës ndaj Gjykatës Kushtetuese

Gani Dizdari është anëtari i radhës i Gjykatës Kushtetuese, i cili është shkarkuar sot prej Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Vendimi ka ardhur pas...

Vetting-u/ Sot jepet vendimi përfundimtar për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla

Kolegji i Posaçëm i Apelimit do të vendosë përfundimisht sot nëse ish-kryeprokurori Adriatik Llalla do të kalojë ose jo në sitën e vetting-ut. Pas dy...

Të gjitha privilegjet që përfitojnë prokurorët e gjyqtarët shqiptarë që kalojnë...

Shtatë gjyqtarët dhe prokurorët, të cilët kanë kaluar deri tani rrjetën e trefishtë të Vetingut, duke u konfirmuar në detyrë, do të shpërblehen nga...

SKEDA/ Marçela Shehu nesër në sitën e “vettingut”, si ka ndryshuar...

Marçela Shehu, gjyqtare e Gjykatës së Kurbinit është një nga 14 kandidatët për Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe për rrjedhojë, edhe pjesë e listës...

Vettingu, sot radha e gjyqtarit tjetër të Kushtetueses, Fatmir Hoxha

Nis në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit seanca dëgjimore për vlerësimin e gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese, Fatmir Hoxha. Vetë gjyqtari nuk është i pranishëm por...

Polici që u gjet dje i mbytur i trembej vettingut, takimi...

Vetingu bëhet shkaktar për një tjetër vetëflijim në radhët e Policisë. Pas rastit të shënuar pak ditë më parë në Fier, një tjetër efektiv i...

Vetingu, ja prokurorja që do të përballet me KPK

Prokurorja e Prokurorisë së Apelit Tiranë, Fatjona Memçaj, do të dalë të hënën para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, me trupë gjykuese të përbërë...

Vettingu në Polici/ Publikohen 3 formularët që do plotësohen nga efektivët

Janë publikuar nga Policia e Shtetit formularët që duhet të plotësohen nga efektivët në kuadër të vettingut në Polici, Gardën e Republikës dhe SHÇKB. Formularët...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...