E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Vetingu

Etiketim: Vetingu

Të gjitha privilegjet që përfitojnë prokurorët e gjyqtarët shqiptarë që kalojnë...

Shtatë gjyqtarët dhe prokurorët, të cilët kanë kaluar deri tani rrjetën e trefishtë të Vetingut, duke u konfirmuar në detyrë, do të shpërblehen nga...

SKEDA/ Marçela Shehu nesër në sitën e “vettingut”, si ka ndryshuar...

Marçela Shehu, gjyqtare e Gjykatës së Kurbinit është një nga 14 kandidatët për Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe për rrjedhojë, edhe pjesë e listës...

Vettingu, sot radha e gjyqtarit tjetër të Kushtetueses, Fatmir Hoxha

Nis në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit seanca dëgjimore për vlerësimin e gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese, Fatmir Hoxha. Vetë gjyqtari nuk është i pranishëm por...

Polici që u gjet dje i mbytur i trembej vettingut, takimi...

Vetingu bëhet shkaktar për një tjetër vetëflijim në radhët e Policisë. Pas rastit të shënuar pak ditë më parë në Fier, një tjetër efektiv i...

Vetingu, ja prokurorja që do të përballet me KPK

Prokurorja e Prokurorisë së Apelit Tiranë, Fatjona Memçaj, do të dalë të hënën para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, me trupë gjykuese të përbërë...

Vettingu në Polici/ Publikohen 3 formularët që do plotësohen nga efektivët

Janë publikuar nga Policia e Shtetit formularët që duhet të plotësohen nga efektivët në kuadër të vettingut në Polici, Gardën e Republikës dhe SHÇKB. Formularët...

Zv.ministri i Brendshëm sqaron vettingun: Procesi nuk synon pastrimin, por vlerësimin...

Zëvendësministri i Brendshëm, Julian Hodaj, ka shpjeguar ecurinë e procesit të vettingut në Polici, i cili ka nisur prej afro dy javësh. Në rubrikën...

Vettingu, KPK nis seancën dëgjimore me gjyqtaren Altina Xhoxhaj

Gjyqtarja Altina Xhoxhaj është anëtarja e katërt e Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me procesin e vetingut pas Besnik Imerajt, Fatos Lulos...

Shkarkimi Nikëhasanit, ish-ministri i Drejtësisë: Vettingu dha provën e radhës të...

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar sot lidhur me vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit i cili vendosi pak minuta më parë...

Vettingu, sindikata e Policisë letër Xhafajt e Veliut: Shtyni afatin e...

Sindikata e Policisë i ka dërguar sot një letër ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe kreut të Policisë së Shtetit Ardi Veliut. Në letrën...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...