E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Vetingu

Etiketim: Vetingu

Nis mbledhja e Komisionit të reformës në drejtësi, e pranishme dhe...

Pas disa ditëve pushim, komisoni i posaçëm i Reformës në Drejtësi ka nisur punën sot për tu njohur me vërejtjet e misionit të EURALIUS...

Rama kërkon 71 vota për mocion besimi? Vasili: LSI, jo pjesë...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili flet për raportet në koalicionin PS-LSI Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për...

Miratimi i 7 ligjeve/Meta: Çdo gjë në zbatim të Kushtetutës

Ndërkombëtarët vijojnë takimet për reformën në drejtësi. Hapi tjetër i rëndësësishëm është miratimi i pr/ligjit për vettingun të cilin ndërkombëtarët kërkojnë miratimin e tij...

Braçe sulmon Bashën: Ky nuk ka turp, për dekriminalizimin e shkeli...

Deputeti socialist, Erjon Bracce ka akuzuar kreun e PD-së, Lulzim Bashja se po mban qëndrime të ndryshme për reformën në drejtësi. Braçe shkruan në...

Vetingu, Basha: Thirrja e Kuvendit, nismë antikushtetuese (VIDEO)

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një intervistë për VOA ka deklaruar se do të ishte absurde që ligji për vetting­un të kalojë...

Basha: Negociatorët e PD janë në tryezë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha thotë se është gati për të vijuar negociatat për cështjet e mbetura pezull. "I kthej përgjigje pozitive Ramës pas...

Hajdarmataj: Ndërkombëtarët ia lanë Edi Ramës dopio gjashtën në dorë

Takimi i djeshëm mes kreut Basha, kreyeministrit Rama dhe me iniciativën e krye parlamentarit Meta, shihet si rruga e cila do të shpëtojë reformën...

Hajdarmataj: Drejtësia është për shqiptarët, jo për ndërkombëtarët

Flet për "Koha Jonë", deputetja e PD-së, Mimoza Hajdarmataj Intervistoi: Redjon Shtylla Opozita i mbetet besnike paketës së reformës në drejtësi, ku roli i ndërkombëtarëve duhet...

Pollo: Fabula e Ramës, vetë Xhafaj s’u njeh ndërkombëtarëve rol vendimmarrës

Në kuvend kanë nisur debatet për Reformën në Drejtësi, deputetët kërkojnë miratimin e saj sepse sipas tyre do dështon. Por deputeti demokrat, ish-Ministri Genc...

Opozita nuk gjen konsensusin. Pikëpyetje të mëdha për 21 korrikun

Opozita nuk ka rënë dakord as me paketën e propozuar nga ndihmës/sekretarja amerikane, Victoria Nuland, e cila ju la në tavolinë konsensusin e munguar...

EDITORIAL

Dekretimi i Lleshit, Presidenti Ilir Meta: Kemi kohë deri në darkë

Kreu i shtetit, Presidenti Ilir Meta është pyetur sërish nga gazetarët në lidhje me dekretimin e Sandër...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...