E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Vetingu

Etiketim: Vetingu

Lulzim Basha shpjegon vettingun: Pesë rregullat për politikanët

Lulzim Basha nuk tërhiqet nga ideja e vettingut të politikanëve. Përmes një video-postimi në Facebook, kreu i Partisë Demokratike ka shpjeguar pesë pikat kryesore...

Spiropali i përgjigjet PD-së: Vettingun e politikës ta bëjë drejtësia e...

Nënkryetarja e grupit parlamentar të PS-së, Elisa Spiropali, është shprehur në mbështetje të vettingut për politikanët por ajo nënvizon se mazhoranca mbështet një proces...

Alibeaj: Ja ku ndryshon Vettingu për politikanët nga Dekriminalizimi

Opozita ka nisur tashmë aksionin politik për çlirimin sipas saj të politikës nga krimi. Shkak për këtë nismë të opozitës është bërë situata e...

Vetting, “bum” ankimimesh – Kolegji i Apelimit shton ritmet, 6 magjistratë...

Ndërsa Komisioni i Pavarur i Apelimit ka zhvilluar vetëm një seancë dëgjimore, është Apeli i Vetting-ut ai që ka rritur ritmet e aktivitetit me...

Rikthehet “Vetingu” – Më 6 shtator para Komisionerëve Prokurori i Durrësit,...

Pas pashimit një mujor, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do ta rinisë punën me seancën dëgjimore me Prokurorin e Apelit të Durrësit Bujar Hoti....

Prokurori Vatë Staka kalon Vetingun me nivel minimal aftësish

Prokurori në prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, Vatë Staka, ka mundur të kalojë Vetingun me një nivel minimal sa i përket aftësive...

Berisha: Vettingu, hanxhar në duart e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas vendimit të KPK i cili konfirmoi sot në detyrë gjyqtarin Dritan Hallunaj. Në një postim në Facebook, Berisha...

Kalojnë vetingun dy gjyqtarë: Dritan Hallunaj dhe Brunilda Kadi dhe prokurori...

Dy gjyqtarë dhe një prokuror kaluan me sukses vetingun. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë edhe prokurorin Besnik Muçi. Po gjatë kësaj dite...

Shkarkimi Dizdarit, Bylykbashi: Tallje dhe banditizëm i Ramës ndaj Gjykatës Kushtetuese

Gani Dizdari është anëtari i radhës i Gjykatës Kushtetuese, i cili është shkarkuar sot prej Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Vendimi ka ardhur pas...

Vetting-u/ Sot jepet vendimi përfundimtar për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla

Kolegji i Posaçëm i Apelimit do të vendosë përfundimisht sot nëse ish-kryeprokurori Adriatik Llalla do të kalojë ose jo në sitën e vetting-ut. Pas dy...

EDITORIAL

Ngjyrat e kryebashkiakut tironas, Erion Veliaj dhe portreti i rivales së tij

Erion Veliaj, kryebashkiaku tironas, vazhdon punën me projektet për një Tiranë europiane. Këtë të shtunë, Veliaj ka...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...