E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Vetevendosje

Etiketim: Vetevendosje

Vetëvendosje nis protestat kundër korrigjimit të kufijve

Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti ka konfirmuar ditën kur do të mbahet protesta e thirrur nga partia e tij për të kundërshtuar idenë...

Deputeti i VV: Thaçi-Vuçiç kanë marrëveshje, e mbajnë të fshehtë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka thënë se Thaçi po luan me rezoluta dhe po manipulon me shqiptarët e Luginës së Preshevës. Selimi në...

Albin Kurti: Thaçi e ka nënshkruar marrëveshjen me Vuçiç

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se Hashim Thaçi ka nënshkruar marrëveshje me Serbinë për korrigjimin e kufijve. Sipas Kurtit kjo marrëveshje është...

U arrestua pas protestës së “dhunshme”, lirohet deputetja e Vetëvendosjes. Çfarë...

Pas disa orësh qëndrimi në polici, është liruar deputetja e lëvizjes Vetëvendosje, Saranda Bogujevci. Arrestimi i saj dhe disa aktivistëve të VV-së ndodhi pas...

Kurti pranon idenë e Delawisë: Ekip Negociator dhe udhëheqës për dialogun...

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pranuar propozimin e Ambasadorit Amerikan në Kosovë, Greg Delawie, për të formuar një Ekip Negociator në dialogun...

Albin Kurti: Serbia nuk po e pengon integrimin e Kosovës në...

“Serbia nuk po e pengon integrimin e Kosovës në Bashkimin Evropian, por janë pesë shtetet që nuk e kanë njohur vendit tonë”. Kështu tha...

Tjetër për përplasje në Vetëvendosje, këtë herë për postin e…

Ish deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje dhe nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës në emër të Vetëvendosjes, aktualisht deputete e Grupit të Pavarur, Aida Dërguti nuk...

Kosovë, arrestohen 3 deputetë të Vetëvendosjes për gazin lotsjellës

Pas lëshimit të urdhër-arresteve nga ana e Prokurorisë Themelore të Prishtinës, policia e Kosovës ka nisur aksionin për arrestimin e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje...

Kurti i propozon Haradinajt 5 hapa për ta zgjidhur Demarkacionin

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i është drejtuar me një letër publike kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj lidhur me marrëveshjen e Demarkacionit me Malin...

Aktivistët e Vetëvendosjes lirohen nga paraburgimi

Gjykata e Apelit e Kosovë, e ka ndërprerë masën e paraburgimit ndaj të akuzuarve A.A., F.K. dhe E.H të cilët do mbrohen në liri. Këta...

EDITORIAL

Zyrtarja e SHBA: SPAK dhe BKH do të bëjnë vettingun në politikë

Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Elisabeth Millard zgjedh reformën në drejtësi si rrugën e vetme për të...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...