E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Vera

Etiketim: vera

7 modele perfekte të flokëve për këto ditë të nxehta vere

Sikur të mos mjaftojë e gjithë vapa që ndjejmë në trup, flokët e gjatë në verë duket se janë shqetësim më vete. Jo vetëm...

Njihuni me plazhet më spektakolare të Shqipërisë

Këto më poshtë janë plazhet më spektakolarë të Shqipërisë. Pjesa më e madhe e tyre ndodhen në Gadishullin e Karaburunit, por edhe në pjesën Perëndimore...

10 rregulla të arta për kujdesin e lëkurës në verë

Shumë nga problemet e lëkurës shkaktohen nga dëmtimi i rrezeve ultraviolet A dhe B. Dehidratimi i lëkurës, plakja, shfaqja e rrudhave vijnë si pasojë...

Gjithmonë të rinj? 6 ushqime bazë

Eliksiri i jetëgjatësisë nuk ekziston ende, por të luftosh dëmet e kohës duke nisur nga ushqimi. Shëndeti nis nga brenda organizmit tonë, kështu që...

Vera, tregu 15 milion euro – Konsumi në Shqipëri, 2 litra...

E gjithë industria e verës përfshirë prodhim vendas dhe import vlerësohet të ketë një volum tregtar prej rreth 2 miliardë lekë apo 15 milion...

A mund ta trajtojë vera depresionin?

Megjithëse alkooli konsiderohet depresant, vera mund të lehtësojë gjendjen e shëndetit mendor, sipas një studimi të ri. Komponimet e gjetura në farat e rrushit përmirësojnë...

A mos vallë e kemi pirë gabim verën e kuqe?!

82% e njerëzve e konsumojnë verën në temperaturën e dhomës tregojnë studimet e fundit, por për ta shijuar atë maksimalisht, duhet të përpiqemi ta...

Linda Rei ”plas bombën” për Robert Aliajn, largimi nga DWM…

Një nga lajmet më të bujshme në portalet shqiptare këto ditët e fundit ka qenë largimi i Linda Reit nga emisioni ku ajo aktualisht...

Deputeti nxjerr skafin nga deti: Iku dhe vera… (VIDEO)

“Iku dhe vera”, shkruan në facebook, ish-deputeti i Kuvendit të Shqipërisë Eduart Ndocaj, duke postuar një video të një skafi që nxirret nga deti. Këtë...

Zbulimi i fundit, vera më e vjetër në Itali, 6000 vjeçare!

Vera italiane më antike në botë ka afërsisht 6000 vite. Mbetjet e saj janë gjetur në një qyp të madh të Epokës së Bakrit...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...