E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Vendimi

Etiketim: vendimi

18 vjeçari në gjyq, i heshtur, frikë nga nëna e Fabio...

Vrasja në qendër të Pogradecit, ku la të vdekur 18 vjecarin Fabio Hila, nga bashkëmoshatari, i cili sot ka marrë dhe masën e sigurisë....

Kushtetuesja rrëzon kërkesën e PD-së për deputetin Rakip Suli

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për heqjen e mandatit të deputetit Rakip Suli. Suli akuzohet nga opozita se ka marrë me qira...

PR: Shqiptarët do paguajnë 22 mln euro, për gabimet e Ramës...

Vendimi që gjykata e Strasburgut  ka detyruar qeverinë  që t’u paguajë pronarëve 22 milion euro, për Partia Republikane ky është sinjali që qeveria të tërheqë ligjin e...

Të sëmurët mendorë, gjykata e Tiranës izolon 3 persona në çdo...

Gjykata e Tiranës ka urdhëruar mbylljen në spital me masën e mjekimit të detyrueshëm mjekësorë për 36 persona përgjatë vitit 2015 përkthyer në 3...

Pavarësia e Kosovës nga Shqipëria

"Kosova është një kënaqësi që shijohet duke menduar se mund të mos e kesh. Dhe vërtet. Imagjinoni sikur të mos e kishim. Do ishim shumë më...

Posta Shqiptare: Ja procedura e re për blerjet online

Posta Shqiptare ka sqaruar sot procedurat e reja për blerjet online. Në një njoftim për mediat, Posta Shqiptare thekson se duke filluar nga java...

Rroshi apelon kërkon rikthim në detyrë

Kryetari i Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, ka apeluar masën e sigurisë arrest shtëpie, duke kërkuar shpalljen e pavlefshëm të këtij vendimi dhe rikthimin...

Fitorja me Rumaninë/ Qeveria, 1 milion euro shpërblim kombëtares

Pas prezantimit dinjitoz të kombëtares në tre ndeshjet e kombëtares, Këshilli i Ministrave ka vendosur t’i japë 1 milion euro shpërblim. Vendimi është publikuar...

Ikën Koço Kokëdhima si deputet. Gjykata Kushtetuese e “palosi” pa frikë

Gjykata Kushetuese ka vendosur t'i heqë mandatin e deputetit Koço Kokëdhimës. Burime lapsiane mësojnë se vendimi është marrë pak minuta më parë. Parlamenti e dorëzoi...

Manjani: Vendimi i Kushtetueses do ishte katastrofik për pronat

Ministri i Drejtësisë,  Ylli Manjani gjatë një dalje për media ka bërë prezent shqetësimin për pasojat që do të sillte pezullimi nga ana e...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga/ T’u japim vend edhe fakteve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është...

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...