E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Vendimi

Etiketim: vendimi

Penalltia që ndau gjysmën arbitrave, ja mendimi i disa prej tyre

Ndërhyrja e Benatia ndaj Lukas Vazkuez ka qenë padyshim tema e ditës në të gjithë botën pas ndeshjes së kthimit në “Santiago Bernabeo”. Real...

Basha: Vendim skandaloz, gjykata liron Tahirin e Sotën, por burgos kuksianët

Kreu i opozitës Lulzim basha, e ka cilësuar një vendim të një regjimi diktatorial, vendimin e dhënë sot nga Gjykata e Tiranës për 23...

Vendimi: Sekuestro pallatit 9-katesh i ndërtuar pa leje

Një pallat 9 katesh dhe një kat nën tokë është vënë nën sekuestro preventive nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor të Durrësit. Në vendimin e marrë...

Hyri me pistoletë në fushë, presidenti dhe klubi i PAOK marrin...

Federata Greke e Futbollit ka njoftuar sanksionet për PAOK-un dhe presidentin e saj për episodet e dhunës në ndeshjes ndaj AEK-ut në kampionat. Sfida...

Vendimi: godinat e reja pa kabllo në ajër, por nën tokë

Çdo godinë e re që do të ndërtohet duhet të krijojë hapësirën e nevojshme për rrjetin e internetit me shpejtësi të lartë. Kjo nënkupton...

VENDIMI/ Qeveria “pezullon” ligjin 7501, toka në bregdet do shfrytëzohet për…

Kryeministri Edi Rama pezullon përkohësisht njohjen e të drejtës mbi pronën për ata që përfituan tokë nga ligji i famshëm 7501. Pezullimi është miratuar...

Marku ”rrëzon” Gashin, Gjykata: Shkarkimi i ligjshëm

Sot në 8 mars, në ditën e gruas, Gjykata Administrative vendosi rrëzimin e padisë së Rovena Gashit ndaj Kryeprokurores së përkohshme Arta Marku. Gjykata ka...

Vrasja e Devi Kasmit, Gjykata jep vendimin për Mario Meshinin

Gjykata e Apelit ka dhënë vendimin për Mario Meshinin. 25-vjeçari u la në burg, si bashkëpuntor në vrasjen e Devi Kasmit. Mbrëmjen e 29 janarit, Devi...

Dosja/KM Edi Rama i pagoi Izet Haxhisë 1400 euro shpenzime gjyqi

Kryeministri Rama ka firmosur në Këshillit të Ministrave datë 9 korrik 2014  vendimin për të kryer pagesën prej 1400 eurosh në adresë të Izet Haxhisë,...

Vendimi/ Shitja e pronave shtetërore dhe bujqësore do të realizohet nga...

Shitja e të gjitha pronave shtetërore që nuk janë shitur nga ish- Agjencia Kombëtare e Privatizimit dhe degët e saj në rrethe, do të...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...