E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Vendimi

Etiketim: vendimi

Qeveria miraton rregullat për regjistrimin e shqiptarëve jashtë vendit

Qeveria ka miratuar rregullat mbi detyrimin dhe vetëdeklarimin e adresës nga shtetasit shqiptarë që jetojnë jashtë vendit dhe procedurat e plotësimit e të dorëzimit...

Gjosha: Pse qeveria nuk duhet të jetë në delir për negociatat...

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjoshaj e quan dështim vendimin për negociatat e Shqipërisë me BE dhe për më tepër sipas saj të festosh për...

Vetting-u/ Sot jepet vendimi përfundimtar për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla

Kolegji i Posaçëm i Apelimit do të vendosë përfundimisht sot nëse ish-kryeprokurori Adriatik Llalla do të kalojë ose jo në sitën e vetting-ut. Pas dy...

Vendimi: “Ambasador i Kombit” për përfaqësuesit më të suksesshëm të diasporës

Përfaqësuesit më të suksesshëm të komuniteteve shqiptare jashtë vendit do të nderohen me Çmimin “Ambasador i Kombit”. Qeveria përcaktoi në mbledhjen e sotme kriteret dhe...

Vendimi/ Kush do t’i kryejë funksionet e Operatorit të Energjisë së...

Shqipëria parashikohet të ketë në të ardhmen Operatorin e Energjisë së Rinovueshme që do të jetë subjekti përgjegjës, që faturon dhe mbledh detyrimin pёr...

30 ditë burg për gjyqtarin serb që dha penalltinë më absurde...

Drejtësia në Serbi ka vendosur 30 ditë burg për gjyqtarin Srdjan Obradoviç, i cili u arrestua për shkak se në ndeshjen Spartak-Radnicki, dha disa...

Saimir Tahiri mbetet në “arrest shtëpie”. Prokuroria: Kemi prova të reja...

Ish-ministri Saimir Tahiri do të vazhdojë të qëndrojë në “arrest shtëpie”. Gjykata e Krimeve të Rënda ka konfirmuar sot vendimin e dhënë ditën e...

Komisioni i Apelit të UEFA-s publikon vendimin për Skënderbeun

Komisioni i Apelit të UEFA-s ka lënë në fuqi vendimin e dhënë nga Komisioni i Etikës dhe Disiplinës të UEFA-s, ku Skënderbeu mbetet i...

Sot vendimi/ Skënderbeu sytë nga UEFA, por ka shkelje proceduriale

Dita e sotme është ajo më e rëndësishmja në kampin bardhekuq, ku do të shihet edhe dënimi që do të vijë nga UEFA. Apeli...

Vendimi/ Qeveria jep me qera Portin e Sarandës për 20 vjet

Qeveria ka vendosur të japë me qira një pjesë të Portit të Sarandës. Vendimi është marrë në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, në mungesë...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...

Clement Atlee: Lufta sekrete e antiChurchillit

Sot Clement Attlee konsiderohet gjerësisht si një lider i madh socialist, por nga arkivat po del një...