E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Vendimi

Etiketim: vendimi

Vetting-u/ Sot jepet vendimi përfundimtar për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla

Kolegji i Posaçëm i Apelimit do të vendosë përfundimisht sot nëse ish-kryeprokurori Adriatik Llalla do të kalojë ose jo në sitën e vetting-ut. Pas dy...

Vendimi: “Ambasador i Kombit” për përfaqësuesit më të suksesshëm të diasporës

Përfaqësuesit më të suksesshëm të komuniteteve shqiptare jashtë vendit do të nderohen me Çmimin “Ambasador i Kombit”. Qeveria përcaktoi në mbledhjen e sotme kriteret dhe...

Vendimi/ Kush do t’i kryejë funksionet e Operatorit të Energjisë së...

Shqipëria parashikohet të ketë në të ardhmen Operatorin e Energjisë së Rinovueshme që do të jetë subjekti përgjegjës, që faturon dhe mbledh detyrimin pёr...

30 ditë burg për gjyqtarin serb që dha penalltinë më absurde...

Drejtësia në Serbi ka vendosur 30 ditë burg për gjyqtarin Srdjan Obradoviç, i cili u arrestua për shkak se në ndeshjen Spartak-Radnicki, dha disa...

Saimir Tahiri mbetet në “arrest shtëpie”. Prokuroria: Kemi prova të reja...

Ish-ministri Saimir Tahiri do të vazhdojë të qëndrojë në “arrest shtëpie”. Gjykata e Krimeve të Rënda ka konfirmuar sot vendimin e dhënë ditën e...

Komisioni i Apelit të UEFA-s publikon vendimin për Skënderbeun

Komisioni i Apelit të UEFA-s ka lënë në fuqi vendimin e dhënë nga Komisioni i Etikës dhe Disiplinës të UEFA-s, ku Skënderbeu mbetet i...

Sot vendimi/ Skënderbeu sytë nga UEFA, por ka shkelje proceduriale

Dita e sotme është ajo më e rëndësishmja në kampin bardhekuq, ku do të shihet edhe dënimi që do të vijë nga UEFA. Apeli...

Vendimi/ Qeveria jep me qera Portin e Sarandës për 20 vjet

Qeveria ka vendosur të japë me qira një pjesë të Portit të Sarandës. Vendimi është marrë në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, në mungesë...

Avokatja e Popullit mbron Altina Xhoxhaj: Një ndër gjyqtaret më korrekte

Avokatja e Popullit Erinda Ballanca e cila ishte e pranishme në seancën dëgjimore me gjyqtaren Altina Xhoxhaj tha se ajo është një ndër gjyqtaret...

Vendimi, asnjë profesion i lirë jashtë TVSH nga zero, qeveria i...

Qeveria ka miratuar vendimin “Për dispozitat zbatuese të ligjit nr.92/2014 për Tatimin mbi Vlerën e Shtuar në Republikën e Shqipërisë” të ndryshuar ku përcakton...

EDITORIAL

Ministri serb, Ivica Daçiç flet si Milosheviç: Kosovën e njohim kur të fluturojnë derrat!

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka përjashtuar çdo mundësi për njohjen e Kosovës nga ana...

FORUM

Nuk ekziston “çështja e minoritetit grek” në Shqipëri

Nga Shaban Murati - Në të ashtuquajturën paketë të bisedimeve diplomatike, që po zhvillohen prej afro një viti...

“Mjaft më me populizmin: Populli, edhe në Europë po rebelohet kundër elitave që e kanë mashtruar dhe varfëruar

Noam Chomsky shkallmon polemikën e djathtë – e majtë: “Demokratët kanë braktisur klasat punëtore, por Partia Republikane...