E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Vendimi

Etiketim: vendimi

Vendimi i Gjykatës/ Provat e forta që Ardit Gjoklaj mund të...

Ardit Gjoklaj, i riu që humbi jetën në 2016-n mund të jetë vrarë jashtë landfillit të Sharrës dhe trupi i tij mund të jetë...

Vendimi, Qeveria japoneze gati të hakojë qytetarët

Qeveria japoneze është gati të hakojë të gjithë pajisjet e lidhura me internet në shtëpi apo zyra përmes një “ankete” mbarëkombëtare që synon përmirësimin...

Ankimimi në KPA, Artan Lazaj: Vendimi i KPK për të më...

Ditën e sotme është zhvilluar seanca për gjyqtarin Artan Lazaj, i cili ka kërkuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit rrëzimin e vendimit të...

Taksa ndaj Serbisë, Haradinaj: Vendimi i përket Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur se tarifa doganore 100 për qind për produktet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk do të...

Pronat turistike, zbardhet vendimi – Klosit i kalohen 148 pasuri qindra...

148 sipërfaqe në pronësi shtetërore, të pozicionuar në vijën bregdetare Shkodër-Fier i janë kaluar Ministrisë së Turizmit në funksion të investimeve në këtë sektor. ...

Hyn në fuqi vendimi/ Porti i Durrësit dhe Porto Romano bëhen...

Zyra Doganore e Republikës së Kosovës tashmë do të mund të kryejë procedura doganore në Portin e Durrësit dhe Porto-Romano, për zhdoganimin e mallrave...

Vendimi: Ja sa do të paguhen anëtarët e bordeve dhe komisioneve

Këshilli i Ministrave ka vendosur para pak ditësh numrin dhe sasinë e pagesës së punonjësve të organeve qendrore në përbërje të organeve kolegjiale si...

Merret vendimi, tekste falas për fëmijët e pakicave kombëtare

Këshilli i Ministrave ka marrë vendimin për t'i siguruar tekste falas nënësve nga pakicat komëbtare. "Nxënësve të arsimit bazë të pakicave kombëtare, të cilët mësojnë...

Basha: Vendimi i PE për vizat, mbështetje e qartë për Kosovën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përshëndetur vendimin e Parlamentit Europian për të liberalizuar vizat me Kosovën. Sipas kryedemokratit, ky votim i njeh...

Vendimi, rritje pensionesh për invalidët e të verbrit

Prej datës 1 shtator të këtij viti, do të zbatohet rritja e pensioneve për të gjithë invalidët paraplegjikë, tetraplegjikë si dhe të verbrit. “Gazeta...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...