Ballina Etiketimet Velipojë

Etiketim: velipojë

Dolën për peshkim, por u izoluan, FNSH shpëton dy persona në...

Policia e Shkodrës dhe FNSH Shkodër shpëtojnë dy peshkatarë të cilët kishin mbetur të izoluar për shkak të baticës. Policia e Shkodrës në bashkëpunim me...

Viti ri shkollor, Bushati: Shkollë të re në Velipojë

Shkolla “Nikollë Zogorjani” është shkolla e vetme e Njësisë Administrative Velipojë. E ndërtuar në vitin 1972, që nga ajo kohë shkolla nuk ka pësuar...

Bie zjarr në Velipojë në zonën e Pulajve

Një zjarr ka rënë në Velipojë në zonën e Pulajve. Zjarri është ndezur pranë një zone ku hidhen mbeturina. Flakët janë favorizuar nga era...

Vdes një grua në plazhin e Velipojës

Një grua rreth 70 vjeçe ka vdekur në Velipojë. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë mbërritur rojet bregdetare të...

Ministrat Klosi dhe Bushati në Velipojë: Detyrat janë të qarta, ku...

Nga takimi me përfaqësues të bisneseve turistike të Velipojës, drejtorët rajonalë dhe anëtarë të Komitetit të Turizmit, Ministri i Turizmit dhe Mjesdisit Blendi Klosi...

Velipojë/Manastirliu në qendrën shëndetësore verore: Morën shërbim mbi 13 mijë pushues

Pas shumë kohësh në harresë, është rijetësuar shtëpia e pushimit në Velipojë, ku do të kalojnë pushimet fëmijët që jetojnë në institucionet e përkujdesit...

Zaptimi i hapësirës publike, problematika mbetet pa zgjidhje në plazhin e...

Zënia e hapësirës publike është një nga problematikat e sezonit turistik  në Velipojë.  Një korriku ishte afati që bashkia Shkodër u kishte lënë të...

Banorët e fshatit Rrjoll në Velipojë në protestë për pronat

Tjetërsimi i pronave në Shqipëri është një fenomen i njohur, e që i ka rrënjët prej fillimit të demokracisë. Problematika e krijuar është e madhe...

Mbytet turisti në Velipojë! Detajet

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në plazhin e Velipojës, ku një pushues ka humbur jetën. Burimet bëjnë me dije se Qamil Bajrami 71...

Rama zbulon projektin e rrugës Shëngjin-Velipojë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme, duke zbuluar projektin e rrugës Shëngjin-Velipojë, për të cilën thotë se nis në 2018 dhe...

EDITORIAL

Edi Rama, portalet dhe ligji që po vjen me turravrap

Nga Nikoll Lesi/ Vendimi i kryeministrit Rama për të formalizuar zyrtarisht në tatime portalet online, mbetet një nga...

FORUM

Kanuni i Medias dhe shpifja

Nga Lutfi Dervishi / Media duhet të dallojë qartë komentin nga supozimi dhe nga faktet. Media nuk duhet të...

Pse po e humbim betejën kundër lajmeve të rreme

Nga Mark Scott Trajtimi i problemit të lajmeve të rreme, duhej të ishte një mision i lehtë. Franca...