E dielë, Korrik 22, 2018
Ballina Etiketimet Velipojë

Etiketim: velipojë

Velipojë/Manastirliu në qendrën shëndetësore verore: Morën shërbim mbi 13 mijë pushues

Pas shumë kohësh në harresë, është rijetësuar shtëpia e pushimit në Velipojë, ku do të kalojnë pushimet fëmijët që jetojnë në institucionet e përkujdesit...

Zaptimi i hapësirës publike, problematika mbetet pa zgjidhje në plazhin e...

Zënia e hapësirës publike është një nga problematikat e sezonit turistik  në Velipojë.  Një korriku ishte afati që bashkia Shkodër u kishte lënë të...

Banorët e fshatit Rrjoll në Velipojë në protestë për pronat

Tjetërsimi i pronave në Shqipëri është një fenomen i njohur, e që i ka rrënjët prej fillimit të demokracisë. Problematika e krijuar është e madhe...

Mbytet turisti në Velipojë! Detajet

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në plazhin e Velipojës, ku një pushues ka humbur jetën. Burimet bëjnë me dije se Qamil Bajrami 71...

Rama zbulon projektin e rrugës Shëngjin-Velipojë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme, duke zbuluar projektin e rrugës Shëngjin-Velipojë, për të cilën thotë se nis në 2018 dhe...

U shua një familje! Famulltari dedikim rrëqethës për Noemin

Ndarja nga jeta e 10-vjeçares Noemi Preka, e bën më tragjik aksidentin që i mori jetën babait, motrës dhe vëllait të saj. Dom Marjan...

1.5 ton kanabis, në pranga edhe dy anëtarë të bandës

Dy personat e shpallur në kërkim pas kapjes së 1.5 tonëve drogë mëngjesin e sotëm në Viluni të Velipojës, janë vënë në pranga sot...

1 ton kanabis/Në pranga polici, ja lidhja me bandën

Pjesë e bandës të cilës ju kap 1 ton kanabis, është edhe polici Enrik (Prel) Zylja, pasi ishte duke nxjerrë sasinë e drogës nga magazina....

Qeveria “Rama ll” lë Velipojën, Ahmetaj: Mbledhja shumë produktive

Kryeministri, Edi Rama, ka përmbyllur rreth orës 11:30 të ditës së sotme takimin me Ministrat dhe zëvendës/kryeministren në Velipojë. Rama mësohet se është nisur drejt...

Rama mbledh sërish ministrat e rinj të qeverisë, zbulohet vendi

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë sërish në një takim informal ministrat e rinj të kabinetit qeveritar. Kjo mbledhje do të zgjasë dy ditë,...

EDITORIAL

Përfundimisht/Lulzim Basha:Nuk ka më Qeveri të përbashkët me Edi Ramën!

Kolapsi i sistemit të drejtësisë, si pasojë e reformës në drejtësi të diregjuar nga Edi Rama, ka...

FORUM

Fjalimi i rrallë i Pjetër Arbnorit kur Tirana nisi të mbillej me kioska

Pjetër Arbnori nuk jeton prej korrikut të vitit 2006. Ishte deputet i Kuvendit të Shqipërisë prej vitit...

“Unë jam fëmijë i një përdhunimi”

Nga Eleanor Rose- E lindur në Sarajevën e kohës së luftës nga një nënë që ishte përdhunuar në një...