E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Veliaj

Etiketim: Veliaj

Senatori Luciano D’Alfonso në Tiranë, Veliaj: Mezi pres që të përparojmë...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në takim Senatorin italian, Luciano D’Alfonso, i cili më parë ka ushtruar detyrën e Presidentit të...

Përfundon ndërtimi i bllokut të ri në Sauk. Veliaj: T’i ruajmë...

Transformimi që po sjell Bashkia e Tiranës në qytet ka prekur edhe zonat në periferi. Deri një vit më parë, blloku i pallateve që...

Veliaj inspekton punimet për parkimin nëntokësor në Rr. e “Elbasanit”

Veliaj: “Para tre vitesh, as që diskutohej një parking publik nëntokësor, sot po bëjmë të katërtin; Tirana po merr pamjen e një Europe të...

Veliaj: Ardhja e “Hilton”-it në Tiranë, fakt se kryeqyteti po kthehet...

Gjiganti ndërkombëtar i hotelerisë “Hilton” hap dyert në Tiranë në 26 shtator Tiranës i shtohet një markë e re, ndër më të njohurat në fushën...

Apeli i Veliajt për drejtorët e shkollave: Mos regjistroni nxënës që...

Viti i ri shkollor që nis më 17 shtator do ta gjejë shkollën “Dëshmorët e Lirisë” në Njësinë 5, tërësisht të rinovuar dhe me...

Të shtunën aksion pastrimi, Veliaj: Ta bëjmë Tiranën xixë për vitin...

Bashkia e Tiranës, në kuadër edhe  të Ditë Botërore të Pastrimit, do të organizojë ditën e shtunë, më 15 shtator, një aksion të gjerë...

Të shtunën aksion i gjerë pastrimi, Veliaj: Ta bëjmë Tiranën xixë

Nisja e vitit të ri shkollor do ta gjejë Tiranën më të pastër. Për të mirëpritur nxënësit që ulen për herë të parë në...

Viti i ri shkollor, Veliaj: Nga 17 shtatori, kufizim qarkullimit të...

Nga data 17 shtator, me fillimin e vitit të ri shkollor, rikthehet edhe kufizimi i qarkullimit për mjetet që kryejnë furnizimin e dyqaneve në...

Veliaj poston foto me Ajolën në koncertin e “Elita 5”, ja...

Mbrëmjen e djeshme në koncertin e grupit legjendar “Elita 5”, kanë qenë të pranishëm edhe kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, dhe bashkëshortja e...

Veliaj: Teatër i Ri sipas një procesi transparent dhe draft i...

Teatri i Ri Kombëtar do të ndërtohet sipas një drafti të dakordësuar me BE dhe i mbështetur mbi një proces transparent. Kryetari i Bashkisë...

EDITORIAL

Dekretimi i Lleshit, Presidenti Ilir Meta: Kemi kohë deri në darkë

Kreu i shtetit, Presidenti Ilir Meta është pyetur sërish nga gazetarët në lidhje me dekretimin e Sandër...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...