E hënë, Nentor 12, 2018
Ballina Etiketimet Veliaj

Etiketim: Veliaj

Veliaj nderon me “Simbolin e qytetit” aktorin e njohur, Luftar Paja

Aktori shqiptar i njohur për dhjetëra role në kinematografi dhe në teatër, Luftar Paja u nderua me titullin “Simbol i Qytetit” nga kryetari i...

Veliaj: Premtim i mbajtur, përfitojnë 3200 banorë investime njësoj si në...

Banorët e Krrabës duhet të prisnin 60 vjet për të pasur një rrugë të re. Tashmë, rruga që lidh autostradën me...

Veliaj pret 4 kryebashkiaket shqiptarë të rajonit: Nuk është projekt nacionalist,...

Kreu i Bashkisë së Tiranës ka pritur 4 kryebashkiakët shqiptarë të rajonit, atë të Prishtinës, Tetovës, Ulqinit dhe Preshevës, në vigjilje të ditës së...

FOTOT / Çudirat e shqiptarëve, Veliaj: Rrëshqitëse në lumë dhe shtëpi...

Pavarësisht përmbytjeve të vazhdueshme sa herë që bien reshje të dendura shiu, janë jo të pakta rastet kur qytetarët abuzojnë duke ndërtuar vend e...

“Universiada 2016”, Veliaj: Vitin tjetër do zhvillohet në Parkun e ri...

Nën kujdesin e Bashkisë së Tiranës, studentë nga 26 universitete publike dhe private do të marrin pjesë në garën sportive, “Universiada 2016”. Si një...

Gjysma e Tiranës pa ujë, uji i Bovillës i ndotur nga...

Jo vetëm mbrëmjen e djeshme, por as sot në mëngjes, një pjesë e mirë e kryeqytetit që furnizohet nga Bovilla nuk ka pasur ujë,...

Reshjet e shiut, Veliaj: Në gatishmëri 1800 punonjës të bashkisë

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se janë marrë të gjitha masat për të përballuar situatën e vështirë që mund të sjellin...

Veliaj: Të gjitha kopshtet e Tiranës me standarde

Nga sot, fëmijët e lagjes “21 Dhjetori” në Njësinë 7 kanë një kopësht të ri, me kushte e standarde më të mira. Bashkia e...

Publikohen për herë të parë fotot e depozitave të sheshit “Skënderbej”

Pothuajse 1 muaj nga nisja e punimeve sheshi i ri “Skënderbej” ka nisur të marrë formë. Bashkia e Tiranës po punon me ritme të...

Akuzat për censurë, Veliaj: Dorëhiqem nëse provoni bisedat e mia me...

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka hedhur poshtë akuzat e ngritura ndaj tij për censurimin e disa mediave, të cilat ndërprenë në mënyrë të...

EDITORIAL

Manjani: Rama shkeli kushtetutën, një ushtarak s’mund të jetë ministër

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësur shkelje të rëndë Kushtetuese, propozimin e kryeministrit Edi Rama,...

FORUM

Papa Françesku, audiencë të veçantë për vitin e Skënderbeut

Papa Françesku do të presë në një audiencë të veçantë përfaqësues të popullit shqiptar. Në kuadër të...

Fundi i Luftës së Parë Botërore – Asgjë nuk ka kaluar!

100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se...