E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Veliaj

Etiketim: Veliaj

Dita pa Makina, Veliaj: Trefishohet numri i personave me biçikletë

Në Ditën Ndërkombëtare pa Makina u organizua edhe në Tiranë një aktivitet. Kryebashkiaku Erion Veliaj, theksoi se të bëhesh evropian, do të thotë të...

Bllokimi i sheshit “Skënderbej”, LSI: Të bëhet transparenca e projektit

Grupi i këshilltarëve të LSI-së në Këshillin bashkiak të Tiranës u mblodhën sot për të diskutuar lidhur me problematikën e trafikut në sheshin “Skënderbej”...

Veliaj mban fjalën, i përgjigjet kërkesës së nxënësve në Morinë të...

Pak javë më parë, Osman Doçi, drejtor i shkollës 9 vjeçare “Gani Duraku” në Morinë të Kukësit, i shqetësuar nga gjendja e keqe e...

Riparohet kryqëzimi te “Farmacia 10”, Veliaj: Çdo natë sistemojmë një rrugë

Kryqëzimi tek “Farmacia 10” shpëton nga një gangrenë sfilitëse e rrugës së shkatërruar. Ndërmarrjet e Bashkisë së Tiranës kanë ndërhyrë dhe kanë mundur që të...

Veliaj: Përfundon në vjeshtë faza e parë e Pazarit të Ri

Pazari i ri në sheshin “Avni Rustemi” në kryeqytet ka nisur të marrë formë. Punimet për realizimin e këtij projekti madhorë kanë ecur me...

Rama: Nën drejtim e Veliajt, Tirana është shndëruar në fytyrën rezatuese...

Me 31 çerdhet dhe 23 kopshtet e rikonstruktuara plotësisht vetëm në harkun e një viti, Bashkia e Tiranës jo vetëm është bërë dhe një...

Veliaj: Mbikalimi te Qyteti i Nxënësve drejt fundit, rëndësi jetike për...

Trafiku dhe radhët e gjata të mjeteve në kryqëzimin pranë shkollës së hoteleri-turizmit në kryeqytet shumë shpejt do të marin fund. Kjo falë mbikalimit...

Veliaj: Si e ‘shkunda’ Tiranën

Thotë se në një vit ja ka dalë ta shkundë Bashkinë e Tiranës, kjo përmes dhjetëra projekteve. Erjon Veliaj rrëfen për Top Channel vitin...

1 vit nga betimi, Veliaj falënderon qytetarët

 Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka zgjedhur një kolazh me foto nga punët e bashkisë për të falënderuar qytetarët një vit pas...

Bashkia e Tiranës, 2 milionë dollarë investime në Njësinë Administrative nr....

Rreth 9 mijë banorë të Njësisë Administrative nr. 11 do të përfitojnë nga investimi i Bashkisë së Tiranës për më shumë hapësira publike, rrugë...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...