E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Veliaj

Etiketim: Veliaj

Veliaj: Teatri i ri do të përsërisë të njëjtën vatër ekonomike...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës u është përgjigjur kritikëve të Teatrit të ri Kombëtar. Pavarësisht se parlamenti do të nisë diskutimin mbi dekretin e...

Veliaj inspekton punimet për ndërtimin e parkimit nëntokësor te Sheshi “Italia”

Paralelisht me ndërtimin e stadiumit “Arena Kombëtare”, në sheshin “Italia” po merr jetë edhe nisma e Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e parkingut nëntokësor...

Ambasadori Lu takon Veliajn, por nuk i reziston dot biçikletës Mobike

Një nga tifozët më të zjarrtë të biçikletave Mobike në kryeqytet, është edhe Ambasadori amerikan në vendin tonë Donald Lu. Gjatë një takimi me...

Veliaj rikonstrukton ish-shkollën e tij, “Dora D’Istria”: S’ka më mësim me...

Bashkia e Tiranës ka përfunduar rikonstruksionin dhe zgjerimin e shkollës “Dora D’Istria”, me 12 klasa të reja dhe mjedise tërësisht të rinovuara. Kreu i...

Përfundon ndërtimi i rrugës “Besnik Hidri”, Veliaj: Sjellim të njëjtin standard...

Bashkia e Tiranës ka përfunduar punimet për ndërtimin rrugës Besnik Hidri” në Laprakë. Deri një vit më parë ruga ishte e mbuluar nga baltë...

Përurohet rruga “Danish Jukniu”, Veliaj: Mbajtëm premtimin. Do investojmë dhe në...

Transformohet  rruga “Danish Jukniu” në Njësinë 2 në kryeqytet. Pas investimit të kryer tashmë banorëve u ofrohet një rrugë e re me trotuare, ndriçim...

Transformohet i gjithë blloku i banimit prej 57 hektarësh në Allias

Bashkia e Tiranës përmes investimeve në infrastrukturë dhe shërbimeve ka ndryshuar bllokun e  banimit prej 57 hektarësh në Allias në Njësinë 4. Gjatë inspektimeve...

Investimet në Selitë – Veliaj: Do të vijojnë, qytetarët të regjistrojnë...

Selita do të ketë një  bllok të ri banimi falë ndërhyrjeve të bëra nga bashkia e Tiranës  kryesisht në rregullimin e rrugëve , kanalizimeve...

Përfundon ndërtimi në rrugën “Faik Konica”. Veliaj: Qyteti bëhet më i...

Bashkia e Tiranës përfundoi sot ndërtimin e rrugës ‘Faik Konica’, segmenti që lidh stadiumin “Qemal Stafa” me Fakultetin e Gjeologjisë, e cila nga sot...

Fëmijë të shtresave të ndryshme sociale bëhen pjesë e kampit veror...

Veliaj: “Këtë vit, më shumë punë fantastike për fëmijët; Shkolla 9-vjeçare ‘Kosova’ do të hapet për vitin e ri shkollor, fund mësimit me dy...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...