Ballina Etiketimet Veliaj

Etiketim: Veliaj

Bashkia padit sërish Bashën: I dha leje vetes për katin shtesë

Një tjetër padi nga Bashkia e Tiranës për kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Mësohet se kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka...

Fytyrat kaotike të socialistëve nga Braçe në lot, Veliaj, Ahmetaj dhe...

Kryeministri Edi Rama shkarkoi sot nga detyra 7 ministra të qeverisë, ndërsa riktheu edhe një ministri për Elisa Spiropalin. Gjithashtu për herë të parë në...

Veliaj: Jo më fishekzjarre pa kontroll, lekët kursehen, s’bëhen flakë

“Nuk do të lejojmë më fishekzjarre të hidhen pa kontroll. Të harxhosh kaq shumë para me kapsolla është një humbje, ndërkohë më mirë që...

Basha poston videon: Zhvendosën shtratin e Lanës, pastrohen 60 mln €

Kreu i Partisë Demokratike  nuk është ndalur as sot me denoncimin për Unazën e Re. Në një postim në Facebook, Basha shkruan se Rama...

Rihapet Kalaja e Tiranës, Veliaj: Një tjetër histori suksesi

Nga sot, Kalaja e vjetër e Tiranës është hapësira më e re kulturore e tregtare e qytetit, ku qytetarët dhe turistët e shumtë mund...

Forumi Ekonomik i Tiranës, Veliaj: Tirana, sot një nga qytetet më...

Në kryeqytet u mbajt sot Forumi i parë Ekonomik i Tiranës ku aktorë vendimmarrës dhe të biznesit vendas e të huaj diskutuan mbi sfidat...

Reagon Veliaj: Rasti i Laprakës, shembull tipik i rrumpallës së fahrinjve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka falënderuar dy familjet që pranuan të bashkëpunojnë dhe të lirojnë vet objektet e ndërtuara pa leje...

Veliaj zbulon urën më të re: Edhe këtu qe me ngrehina...

Tiranës do t’i shtohet edhe një urë tjetër, duke konfirmuar kështu seriozitetin e investimeve të Bashkisë së Tiranës, e cila përveç investimeve të shumta...

VIDEO-FOTO/ PD: Ditën aktor i Veliajt, natën vendosësh gjobash

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ka vijuar me sulmet ndaj Bashkisë së Tiranës dhe kryebashkiakut Erion Veliaj. Me anë të një postimi në rrjetet...

Dita e Çlirimit, Veliaj: Mirënjohje atyre që dhanë jetën për liri

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka uruar të gjithë shqiptarët me rastin e 74-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë. Përmes një postimi në ‘Twitter’,...

EDITORIAL

Zhvlerësimi i euros, eksportet humbën 105 mln euro në 2018. Paraja kriminale e qeverisë

Prej shumë muajve eurove po pëson pikiatë të fortë, çka vjen nga futja e eurove prej rrjeteve...

FORUM

Roland Qafoku: Sfidat e qeverisë së re të Edi Ramës

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Për shumicën janë jo vetëm fytyra të reja për...

Studentët

Nga Niko Peleshi - Këto ditë Instituti ASPEN në SHBA publikoi raportin e një pune 20 vjeçare mbi...