E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Veliaj

Etiketim: Veliaj

Veliaj inspekton punimet për parkimin nëntokësor në Rr. e “Elbasanit”

Veliaj: “Para tre vitesh, as që diskutohej një parking publik nëntokësor, sot po bëjmë të katërtin; Tirana po merr pamjen e një Europe të...

Veliaj: Ardhja e “Hilton”-it në Tiranë, fakt se kryeqyteti po kthehet...

Gjiganti ndërkombëtar i hotelerisë “Hilton” hap dyert në Tiranë në 26 shtator Tiranës i shtohet një markë e re, ndër më të njohurat në fushën...

Apeli i Veliajt për drejtorët e shkollave: Mos regjistroni nxënës që...

Viti i ri shkollor që nis më 17 shtator do ta gjejë shkollën “Dëshmorët e Lirisë” në Njësinë 5, tërësisht të rinovuar dhe me...

Të shtunën aksion pastrimi, Veliaj: Ta bëjmë Tiranën xixë për vitin...

Bashkia e Tiranës, në kuadër edhe  të Ditë Botërore të Pastrimit, do të organizojë ditën e shtunë, më 15 shtator, një aksion të gjerë...

Të shtunën aksion i gjerë pastrimi, Veliaj: Ta bëjmë Tiranën xixë

Nisja e vitit të ri shkollor do ta gjejë Tiranën më të pastër. Për të mirëpritur nxënësit që ulen për herë të parë në...

Viti i ri shkollor, Veliaj: Nga 17 shtatori, kufizim qarkullimit të...

Nga data 17 shtator, me fillimin e vitit të ri shkollor, rikthehet edhe kufizimi i qarkullimit për mjetet që kryejnë furnizimin e dyqaneve në...

Veliaj poston foto me Ajolën në koncertin e “Elita 5”, ja...

Mbrëmjen e djeshme në koncertin e grupit legjendar “Elita 5”, kanë qenë të pranishëm edhe kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, dhe bashkëshortja e...

Veliaj: Teatër i Ri sipas një procesi transparent dhe draft i...

Teatri i Ri Kombëtar do të ndërtohet sipas një drafti të dakordësuar me BE dhe i mbështetur mbi një proces transparent. Kryetari i Bashkisë...

Grupi i njohur “Elita 5” performon sot te Amfiteatri, Veliaj i...

Veliaj: “‘Elita 5’ na kanë ndryshuar jo vetëm pikëpamjen për botën, por na hapën edhe një dritare” Grupi legjendar i rokut “Elita” 5 do të...

10-vjetori i binjakëzimit mes Tiranës dhe Pekinit, kryebashkiaku Veliaj pret delegacionin...

Veliaj: “Bashkëpunim më intensiv në fushën e transportit, kulturës dhe turizmit; Tirana epiqendër e marrëdhënieve të Europës me Kinën” Në 10-vjetorin e binjakëzimit mes...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...