E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Veliaj

Etiketim: Veliaj

Bashkia e Tiranës rikonstrukton shkollën 9-vjeçare “Sharrë” në Kombinat

Veliaj: “Situata në Sharrë, si dita me natën me çfarë e gjetëm 4 vjet më parë; Filozofia jonë, çojmë shërbimet aty ku janë njerëzit”...

“Moli i Dashurisë”, Veliaj: Tirana ka më shumë nevojë për dashuri,...

Ky Shën Valentin ka ardhur ndryshe në Tiranë. Qindra çifte të reja dhe qytetarë iu drejtuan Parkut të Liqenit, ku krahas shëtitjeve në ajër...

“Medalja e Mirënjohjes” për ikonën e humorit Skënder Sallaku – Një...

Veliaj: “Skënder Sallaku, burim frymëzimi për secilin prej nesh, i fali qytetit shumë energji” Një nga rrugët e kryeqytetit do të mbajë shumë shpejt emrin...

99 vite Kryeqytet i Shqipërisë, Veliaj: Puna për zhvillimin e Tiranës...

Tirana festoi sot 99 vjetorin e shpalljes Kryeqytet i Shqipërisë. Bashkia e Tiranës organizoi një sërë aktivitesh jo vetëm në përkujtim të çasteve më...

Hapen zyrat e reja për aplikimin e kartave të identitetit në...

Veliaj: “Tirana, shembull edhe për infrastrukturën për kartat e identitetit; në zyrat e reja çdo qytetar mbaron punë për 5 minuta” Banorët e Njësisë 1...

Veliaj protestuesve të PD nga Kamza: Tani që ua bëmë një...

Ndërsa Bashkia e Tiranës po i afrohet finishit të ndërtimit të Bulevardit të Ri, nga ana tjetër Bashkia e Kamzës, jo vetëm që s’ka...

Veliaj: Bulevardi i Ri, shembull mes atyre që punojnë dhe atyre...

Duke nisur nga sot, Bulevardi i Ri nga ish-Stacioni i Trenit deri te kryqëzimi me rrugët “Siri Kodra” dhe “Jordan Misja” është funksional për...

“Unaza”, Veliaj: Zhgënjyese nëse vemi nga Presidenti anti-lodra tek ai anti-rrugë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas qëndrimit të Presidentit Ilir Meta për të anuluar projektin e Unazës së Re. Në një...

Moti me erë të fortë, Veliaj thirrje qytetarëve: Tregoni kujdes, bashkëpunoni...

Edhe pse një kohë më e ngrohtë se ditët e tjera, e diela në Tiranë po shoqërohet me erë të fortë, çka në disa...

Kryebashkiaku i Vienës: Tirana duhet të jetë krenare që ka një...

Tirana dhe Viena do të rrisin marrëdhëniet mes tyre, për një bashkëpunim më të mirë në fusha si ekonomia, transporti apo aktivitetet kulturore e...

EDITORIAL

Parlamenti Europian dënon me unanimitet përdorimin e gazit lotsjellës në protestë

Reagimi i Policisë së Shtetit ndaj protestuesve në protestën e madhe të opozitës më 16 shkurt, është...

FORUM

Turma në protestë mund të kthehej në uragan, pse Basha nuk duhet të bëjë bllof me djegien e mandatave

Nga Agron Gjekmarkaj- Të shtunën, më seriozët ishin qytetarët shqiptarë! Ata dolën të shumtë si kurrë më parë...

Shigjetari i së shtunës është lule (për shqiptarët që u vjen turp prej dhunës)

Nga Enkel Demi Në lajmet e së djelës në Sky TG24, TGCOM 24 apo Canale 5 lajmi i dytë...