E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Vasili

Etiketim: vasili

Vasili-Çipës: Shenjtorë nuk janë politikanët, as analistët

Ministri i ri i Drejtësisë, Petrit Vasili është i ftuari i mbrëmjes së sotme i Dritan Hilës në emisionin “Arena” në Rtv Ora News,...

Shqetësimet e Vasilit, Calavera i kthen përgjigje: S’ka nevojë të negociohet...

Pas shqetësimit të ministrit të Drejtësisë, Petrit Vasili se ngritja e Bordit të Monitorimit Ndërkombëtar është antikushtetues, ka ardhur reagimi i kreut të ONM-së,...

Roli i ONM-së, Vlahutin takim me Petrit Vasilin

Ambasadorja e Bashkimit Evropian Romana Vlahutin ka zhvilluar sot një takim me ministrin e Drejtësisë Petrit Vasili në ambientet e ministrisë së Drejtësisë. Takimi ka...

Letra për ONM, Vasili nuk tërhiqet: Shqetësimet e ngritura janë të...

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili tha se shqetësimet e ngritura për ONM në letrën drejtuar ambasadorëve thotë se janë të ndreqshme. Sipas tij zgjidhja...

Zbardhen debatet Nishani-Vasili në KLD: Reforma në drejtësi na futi në...

Afrimi i datës 11 prill 2017, kur Këshilli i Lartë i Drejtësisë pushon së ekzistuari, ka vendosur në pozita të vështira këtë organ të...

Vettingu/ Vasili letër Nishanit, Metës dhe Ramës: Bordi i ONM-së është...

Krijimi i Bordit të menaxhimit të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit sipas Ministrit të Drejtësisë, Petrit Vasili, është një instrument politik dhe jo kushtetues.  Në...

Ligjet e drejtësisë, Vasili: Prioritare ato që lidhen me vettingun

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili, mori pjesë sot në takimin e 5-të të Komitetit Drejtues të EURALIUS IV, “Konsolidimi i Sistemit të Drejtësisë në...

Nishani përqafon Peleshin dhe i kërkon ndjesë: Ma bëj hallall, s’e...

Sot, pak para nisjes së mbledhjes së Këshillit të Sigurisë në Presidencë u betua ministri i ri i Drejtësisë Petrit Vasili. Presidenti Bujar Nishani pati...

Pas takimit me Ramën/ Meta thërret në zyrë dy ministra të...

akimi prej 45 minutash mes kreut të Kuvendit, Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama, ende nuk ka prodhuar ndonjë zhvillim të ri brenda mazhorancës. Burime...

LSI konkretizon kundërshtimin e rritjes së çmimit të gazit.Vasili kërkesë zyrtare...

Lëvizja Socialiste për Integrim i ka dalë kundër qeverisë për ligjin e ri të akcizës, ku është përfshirë edhe rritja e çmimit të gazit...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...