E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Vasili

Etiketim: vasili

Vasili: Prokuroria të ngrejë një padi të katërt ndaj Ramës

Nga selia e LSI-së, Petrit Vasili tha se vendimi i Presidentit Ilir Meta për Teatrin, është një mesazh pozitiv. Kreu i grupit parlamentar të LSI-së,...

Vasili: Rama meriton çmimin Nobel për nxitjen e përdhunimit

Kreu i grupit të LSI-së, Petrit Vasili thotë me ironi se kryeministri Edi Rama meriton çmimin "Nobel" për nxitjen e përdhunimit. Postimi i plotë i...

“Do ta paguajnë sa frëngu pulën”, Vasili ironizon Ramën: Ia kemi...

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili ironizon këmbënguljen e kryeministrit Edi Rama për të ndërmarrë një nismë ligjore që...

“Vasili dhe Spaho të kërkojnë falje”, Balla: O Lulzim juristi!

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i ka kërkuar dy kolegëve të tij të PD-së dhe LSI-së, të kërkojnë falje pas...

Vasili: Ligji për teatrin shpërbën parlamentin

Kryetari i Grupit  Parlamentar të LSI, Petrit Vasili tha se miratimi i ligjit për teatrin do të thotë shpërbërje e Parlamentit. I ftuar në...

Vasili: Librat që Rama ” i shet” për falas, janë blerë...

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar pas aksionit të qeveritarëve për të shpërdarë libra për nxënësit e...

Vasili: Policia peng e të paaftëve, largimi i të aftëve nga...

Lëvizja Socialiste për Integrim ka shpërthyer në akuza ndaj Policisë së Shtetit, e cila sipas saj, është marrë peng nga të paaftët. Deklarata vjen nga...

Petrit Vasili: Qeveria përgjegjësja e vetme për rrënimin e ekonomisë dhe...

Petrit Vasili thotë se qeverisë Rama i ka dalë nga duart situata e rendit dhe sigurisë. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në Ora...

Çfarë po ndodh?! Krerët e opozitës shkojnë tek Krimet e Rënda

Krerët e grupeve parlamentare të opozitës, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili, janë nisur për tek Prokuroria e Krimeve të Rënda. Sipas burimeve, ata do të...

Audiopërgjimi, Vasili: Rama të ndiqet penalisht se gënjeu. Pse s’vepron Arta...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili bëri një thirrje të fortë kundër kryeministrit Edi Rama, duke deklaruar se ky i fundit duhet...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...