E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Vasili

Etiketim: vasili

Vasili: Maskarenjtë e qeverisë gjakosën gazetarin Bledi Kasmi

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili në një status në Facebook e ka dënuar me rreptësi goditjen nga Policia, të kryeredaktorit të RD-ë, Blendi Kasmi...

Audio-përgjimi/ Vasili: Rama me gënjeshtrën e tij i nxori bojën prokurorisë

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, akuzoi Kryeministrin Edi Rama se po gënjen lidhur me verifikimin që thotë që ka bërë për...

Deklaratat e Ramës, Vasili: Mashtrues i inkriminuar

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili e ka quajtur gënjeshtar të paciptë Edi Ramën, në lidhje me deklaratat e tij për autenticitetin...

LSI, Vasili: Rama duhet marrë në ndjekje penale

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili i ftuar në studion e lajmeve të Ora News tha se kryeministri Rama duhet të ndiqet...

Rama sulmon LSI, Vasili: Ti je si Adham’Uti

Teksa deputetët demokratë janë larguar nga salla, ata të LSI-së kanë replikuar me kryeministrin Edi Rama. Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama i shtroi një...

Vasili: Mosbindja civile vjen nga zhvatja, rriten taksat dhe shtohet varfëria

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila në Ora News, Vasili: Taksa e Rrugës...

Protesat për taksën, Vasili: Njerëzit po rrëmbehen. Stërkaj: Kukësi duhet të...

Pavarësisht protestave të nisur në Tiranë dhe vendimit të opozitës për një mosbindje civile deputetët e LSI kanë marrë pjesë në komisionet parlamentare. Madje ish-Ministri...

LSI, Vasili: Taksa e Rrugës së Kombit, kurrsesi jo pa u...

LSI-ka i ka bërë thirrje qeverisë, sot, se taksa e Rrugës së Kombit nuk  duhet të fillojë kurrsesi, por duhet t’i nënshtrohet një analize të...

Vasili: Shqiptarët po paguajnë 3 herë më shumë në Rrugën e...

I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka folur për vendimin e qeverisë për të vendosur...

Vasili: Tërheqja e Ramës dhe Kumbaros gënjshtër për të shuar rezistencën...

Lëvizja Socialiste për Integrim përmes kryetarit të grupit të saj parlamentar, Petrit Vasili i është rikthyer sërish debatit lidhur me prishjen e godinës së...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

Sorros, pagatori i padrejtësisë si epidemi botërore

Nga: Petrit Vasili Sorros, tash së fundi në OKB na qenka zotuar se do të mbështesë siç proklamon...

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...