E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Vasili

Etiketim: vasili

Vasili: Librat që Rama ” i shet” për falas, janë blerë...

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar pas aksionit të qeveritarëve për të shpërdarë libra për nxënësit e...

Vasili: Policia peng e të paaftëve, largimi i të aftëve nga...

Lëvizja Socialiste për Integrim ka shpërthyer në akuza ndaj Policisë së Shtetit, e cila sipas saj, është marrë peng nga të paaftët. Deklarata vjen nga...

Petrit Vasili: Qeveria përgjegjësja e vetme për rrënimin e ekonomisë dhe...

Petrit Vasili thotë se qeverisë Rama i ka dalë nga duart situata e rendit dhe sigurisë. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në Ora...

Çfarë po ndodh?! Krerët e opozitës shkojnë tek Krimet e Rënda

Krerët e grupeve parlamentare të opozitës, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili, janë nisur për tek Prokuroria e Krimeve të Rënda. Sipas burimeve, ata do të...

Audiopërgjimi, Vasili: Rama të ndiqet penalisht se gënjeu. Pse s’vepron Arta...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili bëri një thirrje të fortë kundër kryeministrit Edi Rama, duke deklaruar se ky i fundit duhet...

Mohoi çështjen e refugjatëve, Vasili i kthehet Vlahutinit: Hesht, askush s’të...

Deklaratat e sotme të ambasadores së BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin e cila përsëriti qëndrimin se në Shqipëri nuk do të ndërtohet asnjë kamp...

Vasili: Rama si Juda, braktisi integrimin në funksion të strategjisë pro-lindore

Lëvizja Socialiste për Integrim akuzon Kryeministrin Edi Ranma për tradhti të çështjes së integrimit të vendit në familjen evropiane. Qëndrimi vjen nga kryetari i grupit...

Zgjedhje të parakohshme? Vasili: LSI është gati që nesër

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili tha se forca politike që ai bën pjesë është gati për zgjedhje të parakohshme. I ftuar në...

Vasili: Maskarenjtë e qeverisë gjakosën gazetarin Bledi Kasmi

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili në një status në Facebook e ka dënuar me rreptësi goditjen nga Policia, të kryeredaktorit të RD-ë, Blendi Kasmi...

Audio-përgjimi/ Vasili: Rama me gënjeshtrën e tij i nxori bojën prokurorisë

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, akuzoi Kryeministrin Edi Rama se po gënjen lidhur me verifikimin që thotë që ka bërë për...

EDITORIAL

Ministri serb, Ivica Daçiç flet si Milosheviç: Kosovën e njohim kur të fluturojnë derrat!

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka përjashtuar çdo mundësi për njohjen e Kosovës nga ana...

FORUM

Nuk ekziston “çështja e minoritetit grek” në Shqipëri

Nga Shaban Murati - Në të ashtuquajturën paketë të bisedimeve diplomatike, që po zhvillohen prej afro një viti...

“Mjaft më me populizmin: Populli, edhe në Europë po rebelohet kundër elitave që e kanë mashtruar dhe varfëruar

Noam Chomsky shkallmon polemikën e djathtë – e majtë: “Demokratët kanë braktisur klasat punëtore, por Partia Republikane...