E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Valton Loka

Etiketim: Valton Loka

Vrau shqiptarin, burg përjetë 27 vjeçares greke. E veja mes lotësh:...

Pa i njohur asnjë rrethanë lehtësuese, gjykata ka vendosur dënimin me burgim të përjetshëm për një 27 vjeçare greke, e cila vrau me thikë...

U vra nga grekja e droguar, trupi i shqiptarit në udhëtimin...

Trupi i pajetë i 35-vjeçarit Valton Loka që u vra dy ditë më parë në ishullin grek të Kretës është nisur drejt Shqipërisë. Pasditen...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...