E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Valton Loka

Etiketim: Valton Loka

Vrau shqiptarin, burg përjetë 27 vjeçares greke. E veja mes lotësh:...

Pa i njohur asnjë rrethanë lehtësuese, gjykata ka vendosur dënimin me burgim të përjetshëm për një 27 vjeçare greke, e cila vrau me thikë...

U vra nga grekja e droguar, trupi i shqiptarit në udhëtimin...

Trupi i pajetë i 35-vjeçarit Valton Loka që u vra dy ditë më parë në ishullin grek të Kretës është nisur drejt Shqipërisë. Pasditen...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...