E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Vajza

Etiketim: vajza

Vajza nga Elbasani që punon në gomisteri

Kjo vajzë nga Elbasani quhet Xhoi dhe ka zgjedhur të bëjë një punë që e bëjnë vetëm burrat. 21 vjeçarja punon në gomisteri. Rastin...

5 rastet kur nuk duhet t’i shkruani të dashurit

Komunikimi i tepërt mund ta shkatërrojë një lidhje. Shpesh vajzat tregohen posesive dhe kërkojnë të jenë në kontakt, përmes mesazheve apo telefonatave, në çdo...

Instagrami po i ndihmon vajzat të lëndojnë veten

Një nga rrjetet sociale më të përdorura nga të rinjtë, Instagram, është akuzuar së fundmi se po i inkurajon këta të fundit që të...

E pazakontë, në Filipine vajza martohet me të fejuarin… e vdekur

Ajo duhet ta përshkruante rrugën në kishë me fustanin e bardhë dhe ai do ta priste i emocionuar pranë altarit. Por pak ditë para...

Ti rrahim apo jo fëmijët? Aulona: Po, ia kam dhënë një...

Dhuna mbi fëmijët, veçanërisht kur ata janë në moshë të mitur, është kritikuar përherë me të madhe nga organizata të ndryshme, e madje, është...

Leonadro DiCaprio shumë pranë fejesës, kush është vajza fatlume?

Leonadro DiCaprio duket se së shpejti do t’i japë fund jetës së beqarit. Pas lidhjes tetë mujore me të dashurën e tij 21 vjeçare Camila...

U takua me Drake, por 11-vjeçares i plotësohet edhe dëshira më...

Një 11-vjeçare në fazat e fundit të një sëmundjeje vdekjeprurëse ka kryer me sukses një operacion në zemër, vetëm pak ditë pasi u vizitua...

“Ku ndodhet Muri i Madh Kinez?”, vajza bëhet gazi i botës...

Ndonjëherë pritjet tejkalojnë realitetin, dhe kjo është një gjë e mrekullueshme. Ashtu si në rastin e kësaj loje në Turqi, ku një konkurrente na...

Letra e një babai që do t’ju përlotë: Pse qava kur...

Pasi kishim disa vite të martuar, vendosëm të provonim për një fëmijë, por nuk ishte aq e lehtë. Kaluan muaj e vite dhe ne...

Në Serbi dikush po i bën fëmijët gati për luftë. 34...

Në Serbi dikush po i bënë gati fëmijët për luftë, madje, po organizon edhe kampe ku po trajnohen për përdorimin e armëve. E vështirë...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...