E shtunë, Shkurt 16, 2019
Ballina Etiketimet Ushtrimet

Etiketim: Ushtrimet

Digjni kalori duke ndenjur, këto janë oraret kur mund të dobësoheni...

Ndoshta shumë njerëz mendojnë se djegin kalori vetëm kur bëjnë ushtrime dhe vrap, mirëpo nuk është kështu. Trupi juaj djeg kalori dhe kur ju thjesht...

Performancë spektakolare, ushtrimet e këtyre të rinjve janë të “çmendura”

Performanca e një ekipi arte marcialesh në Korenë e Jugut në ceremoninë hapëse të "World Taekwondo Hanmadang 2018", festivali i arteve marcialeve i mbajtur...

Si të shpëtosh për 10 minuta nga dhimbja e shpinës

Dhimbja e shpinës na mundon të gjithëve dhe shumë herë u jemi drejtuar qetësuesave për të shpëtuar nga kjo situatë. Në fakt kjo dhimbje...

Ushtrimet që ju nevojiten për një tru të ri

Truri duhet të mbahet gjithmonë në trajnim në mënyrë që të funksionojë në mënyrë të përkryer. Vetëm disa ushtrime janë të mjaftueshme për të...

Ushtrimet fizike që i bëjnë keq barkut

Përpjekjet për të hequr qafe dhjamin e barkut është një problem i përbashkët i shumë njerëzve, që përpiqen të bëjnë ushtrime për bark të...

EDITORIAL

Protesta e madhe e Opozitës para Kryeministrisë. Pritet përplasje si në Paris

-Sot do përballen dy frontet politike se cila palë mbledhë me shumë njerëz. Në qytetin bregdetar do...

FORUM

Shkatërrimi i kërpudhës, si simbol i artit që fsheh krimin

Nga Andi Bushati/ Reagimi i parë që Edi Rama bëri për protestën e opozitës në bulevard ishte keqardhja...

Andi Bushati: Shkatërrimi i kërpudhës, si simbol i artit që fsheh krimin

Nga Andi Bushati - Reagimi i parë që Edi Rama bëri për protestën e opozitës në bulevard ishte...