E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Ushtare

Etiketim: ushtare

10 ushtarë dënohen për vrasje e përdhunime

Një gjykatë ushtarake në Sudanin e Jugut ka dënuar 10 ushtarë për përdhunimin e punonjësve të ndihmës së huaj dhe vrasjen e një gazetari...

Fluksi i emigrantëve, policë dhe ushtarë austriakë stërviten për t’u mbrojtur...

Me 500 policë dhe 200 ushtarë, qeveria konservatore e djathtë e Austrisë demonstroi vullnetin e saj, për të kthyer refugjatët në kufi. Në mëngjes...

Historiani: E vërteta e eshtrave të ushtarëve grekë në Shqipëri

Historiani Kastriot Dervishi ka bërë një përmbledhje të asaj që po ndodh me eshtrat e ushtarëve grekë në Shqipëri. Kjo është hera e parë...

A je sy shqiponjë? Bëj këtë test, por pa hile (FOTO)

Në fotot që ju tregojmë tani janë 6 ushtarë të cilët janë fshehur në këtë pyll. Në pamje të parë duket se nuk janë,...

Surpriza e Xhaçkës për ushtarakun na përloti (FOTO)

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka i dha bërë një suprizë shpirtërore mëngjesin e sotëm, një prej ushtarëve që do të nisej për mision në...

Droga testohej tek ushtarët amerikanë, ata reagonin… (VIDEO)

Pamje të rralla nga viti 1958, në të cilën dallohen ushtarë amerikanë të droguar me LSD, si pjesë e një eksperimenti të qeverisë për...

Panik në Paris, makina përplas disa ushtarë

Disa ushtarë francezë kanë mbetur të plagosur pasi janë përplasur në rrugë nga një makinë. Ngjarja ka ndodhur në zonën veriperëndimore të Parisit, rreth...

“Koha e Enverit”, zbulohet si u përdhunua nga 5 ushtarë 22-vjeçarja

Një dokument i Ministrisë së Brendshme i kohës së diktaturës, vitit 1966, rrëzon të ashtuquajturën "qetësi e kohës së Enverit". Kastriot Dervishi, studiuesi, ish-drejtor i...

Zvogëlohet kontigjenti i ushtarëve gjermanë në Kosovë

Në Bundestagun gjerman është mbajtur leximi i parë i propozimit për vazhdimin e misionit të ushtarëve gjermanë në Kosovë. Propozimi parashikon zvogëlimin e kontigjentit. Qeveria...

Petro Koçi: Ëndrra e PD është 14 shtatori për të sulmuar...

Flet për "Koha Jonë", zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi: PD e specializuar në grushte shteti dhe në skenarët e destabilizimit Intervistoi: Redjon Shtylla ''Ish-komando që...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...