Ballina Etiketimet Ushtaraket

Etiketim: ushtaraket

Vjedhja e armëve, ”arrest me burg” për katër ushtarakët

Gjykata e Vlorës ka dhënë sot masën e sigurisë “arrest me burg” për katër të arrestuarit si përgjegjës për vjedhjen e armëve në bazën...

Vjedhja në Pashaliman, ushtarakët e akuzuar mohojnë akuzat

Ushtarakët e akuzuar mohojnë përfshirjen në skandalin e vjedhjes së armëve në bazën e Pashalimanit në Vlorë. Skandali i grabitjes së armëve në Bazën...

Tabelat për secilën kategori/Pagat e ushtarakëve, sa janë dhe sa pritet...

Gjatë vitit 2019, ushtarakët do të përfitojnë një rritje të pagës që varion nga 1.680 lekë deri në 8.475 lekë, në varësi të gradës...

Ndihma për fëmijët jetimë, Xhaçka: Ushtarakët me kuletë të vogël, por...

Dyert e Ministrisë së Mbrojtjes dhe të Muzeut të Forcave të Armatosura u hapën sot për 100 fëmijë me statusin e jetimit. Në prag...

Rritje pensionesh për ushtarakët – Cilat janë kategoritë që do të...

Prej 1 korrikut, ushtarakëve iu ka lindur e drejta e përfitimit të rritjes së pensionit në masën e indeksuar prej 2.8%. Ky indeksim do...

Historia e jashtëzakonshme, klubi që lindi nga ushtarakët. Orikumi realizoi një...

Me rënien e Vllaznisë në Kategorinë e Parë dhe spostimin e skuadrës Vllaznia B drejt Kategorisë së Dytë, për skuadrën e Orikumit erdhi momenti...

Përmbytjet, 10-50 mijë lekë të reja shpërblim për ushtarakët e policët,...

2917 punonjës të Forcave të Armatosura si dhe 330 punonjës të Policisë së Shtetit, repartit special RENEA dhe të reparteve të FNSH-së do të...

Kokëdhima: Ushtarakët shkelën betimin, por tradhëtari është Rama

ZGJIDHJA, partia e drejtuar nga Koço Kokëdhima deklaron se vendimi i 4 ushtarakëve për të mos u kthyer në atdhe, pas trajnimit në Britaninë...

Misioni në Egje, niset kontigjenti i dytë shqiptar

Në kuadër të përpjekjeve ndërkombëtare për të ndaluar trafikimin ilegal dhe migrimin, në Portin e Durrësit është mbajtur ceremonia për përcjelljen e kontigjentit të...

Rritja e pagave të ushtarakëve sipas gradave, ja përqindja

6 750 ushtarakë në Shqipëri do të përfitojnë një rritje page, e cila varion nga 2 200 deri në 7 850 lekë. Kjo rritje...

EDITORIAL

Opozita: Protesta popullore deri në rrëzimin e Ramës

Drejtuesit e partive opozitare vendosën mbrëmjen e sotme që të nisin protestat mbarëpopullore për rrëzimin e qeverisë...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...