E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Ushqime

Etiketim: ushqime

Ushqimet më të shpifura në botë (FOTOLAJM)

Në Malmo të Suedisë është hapur Muzeu i Ushqimeve të Shpifura. Ky muze i veçantë paraqet ushqimet më të tmerrshme që konsumohen anembanë botës.

Çfarë duhet të konsumoni për të mbetur shtatzënë

Ushqimi ka ndikim të rëndësishëm nëse po planifikoni të keni një fëmijë. Çdo gjë që ka lidhje me shëndetin dhe mirëqenien e trupit duhet...

Peleshi: Brenda shkollave do hapim ambiente të pastra me ushqim të...

Vakti ushqimor, nëpër shkolla nuk duhet të jetë më një vakt që sigurohet nga ambulantët e pakontrolluar, por do të hapen kantinat ushqimore me...

Ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni kur jeni me grip

Keni menduar ndonjëherë për ushqimet që ju bëjnë të përkeqësoheni kur sëmureni, dhe sidomos kur jeni me grip? Këto janë disa nga produktet që...

Ushqimet e pakontrolluara, konsumatorët: Po sëmuremi

Tregjet e pakontrolluara të fruta-perimeve, bulmetit e mishit, si dhe shtimi i sëmundjeve të rënda i bëjnë konsumatorët durrsakë të ndihen gjithnjë e më...

Flokë të shëndetshëm dhe të gjata? Sekreti qëndron tek këto ushqime

Flokët e gjata janë një qëllim në vetvete për shumë femra. Përveçse shampove spciale, maskave dhe prerjeve të ndryshme gjatë hënës së re, ndryshimi...

Ushqimet në çantën e fëmijëve

Në mëngjes, përveç punëve të përditshme, tashmë do duhet të përgatisni dhe ushqimin për fëmijët në shkollë. Për këtë ka disa sugjerime që të...

6 ushqime që largojnë nikotinën nga trupi juaj

Nikotina shkakton rritje të shpejtë të tensionit të gjakut dhe dëme serioze në mushkëri. Për më tepër, edhe në qoftë se ndaloni pirjen e...

Ushqimet që ju duhen pas pushimeve

Të gjithë trishtohemi kur duhet t’i kthehemi rutinës së përditshme pas pushimeve të verës. Mënyra më e mirë për të qenë në humorin e...

Disa prej ushqimeve që nuk duhet t’i konsumoni çdo ditë

Më në fund keni vendosur të hani ushqim të shëndetshëm, por ka mundësi të bëni gabime të vogla duke menduar se po i bëni...

EDITORIAL

Dënimi i Shullazit, reagon ambasada e SHBA-së: Kush e ka radhën?

Ambasada amerikane në Tiranë përshëndet vendimin e djeshëm të Gjykatës e cila vendosi dënimin me 14 vjet...

FORUM

Me arkëmortin e kreut të Ballit Kombëtar, socialistët varrosën grimcën e fundit të trashigimisë së majtë

Nga Andi Bushati/ Rikthimi i dytë në pushtet i socialistëve po i zhvesh ata gjithnjë e më shumë...

A po “shikon” Europa më mirë me Ambasadorin e ri?

Nga Blendi Fevziu -  Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion,...