Ballina Etiketimet Ushqime

Etiketim: ushqime

Diabeti i tipit 2, ushqimet që duhet t’i shmangni

Simptomat e diabetit të tipit 2 përfshijnë dhimbje koke dhe uri të vazhdueshme. Kjo ndez një numër të simptomave të zbehta, si dhe rritjen...

Do furnizohej me ushqime, e gjejnë të ngrirë në dëborë

Një person ka humbur jetën në fshatin Selcë e Sipërme. Viktima është Ajet Zikollari 53-vjeç, ndërsa dyshohet se humbi jetën nga i ftohti. Sipas banorëve...

Banorët e fshatrave të thellë të Kukësit apel therës: Kemi ushqime...

Prej më shumë se 10 ditësh banorët e fshatrave të thellë të Kukësit janë bllokuar nga dëbora. Rezervat e ushqimeve po i mbarojnë çdo...

5 super ushqimet që djegin kaloritë

Ëndrra e të gjithëve është të hanë gjithçka u pëlqen e të mos shtojnë kilogramë. Duket pak e vështirë megjithatë ka disa ushqime që...

Ushqimet që nevojiten për në dimër

Atmosfera festive e fundvitit, bora e bardhë, bashkimi i familjes përreth pajisjeve ngrohëse, batanijet e ngrohta, dimri sjell momente shumë të gëzueshme. Nga ana...

Ushqimet fatsjellëse për Vitin e Ri

Nëse doni begati dhe fat për vitin e ri, duhet ta nisni nga tavolina. Në fakt, ka ushqime që janë simbol i fatit të...

VIDEO/ Solidaritet: Qytetarët dhe bizneset u shpërndajnë ushqime studentëve

Edhe këtë mesditë, qytetarët në Tiranë dhe bizneset kanë kontribuar në mbështetje të protestës së studentëve. Sanduiçë dhe fruta u janë shpërndarë në masë,...

“Tirana Dhuron”, ushqime, rroba dhe lodra për familjet në nevojë

Tashmë është bërë traditë, në muajin dhjetor Bashkia e Tiranës organizon një sërë nismash për t’iu gjendur më pranë me një vakt të ngrohtë,...

Çfarë duhet të vendosni në shportën e dhjetorit

Arrat, bajamet, lajthitë, stikat janë ushqime të çmuara për muajin e festave për të pasuruar ëmbëlsirat, shoqëruar pijet dhe qerasur miqtë. Ato përmbajnë sasi...

Po ju shkatërrojnë organizmin, këto ushqime nuk duhet t’i konsumoni kurrë...

Studimet këshillojnë të konsumojmë mëngjes patjetër, duke theksuar se është vakti më i rëndësishëm i ditës. Mirëpo pavarësisht kësaj nuk do të thotë që juve...

EDITORIAL

Opozita: Protesta dhe Qeveri Tranzitore, kurse Rama: Harrojeni!

-Nga ana e tij, Edi Rama e ka përqeshur këtë kërkesë për Qeveri Tranzitore, duke qenë përhapur...

FORUM

Për ata që taksën ndaj Serbisë e konsiderojnë ‘tekë personale’ të një lideri

Nga Jakup Krasniqi- Mënyra sesi janë duke komunikuar disa njerëz të politikës shqiptare, të nivelit të lartë...

DW: Sot me 20 janar, dy vite Presidenti Donald Trump

Nga radio gjermane DW/ Më 20 Janar Donald Trump mbush dy vite në postin e presidentit - Në...