E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Unaza e Madhe

Etiketim: Unaza e Madhe

”Unaza e Madhe”, deputeti i PD: Qeveria po kalon vijën e...

Edhe këtë mbrëmje, deputetët e PD-së vazhdojnë të mbështesin protestën e banorëve të Unazës së Re që do t’iu prishen banesat për shkak të...

Protesta para bashkisë mbyllet me tensione, tym, përplasje dhe të plagosur

Edhe këtë të enjte, protesta e banorëve të ''Astirit'' para Bashkisë së Tiranës, u mbyll me tensione dhe përplasje. Banorët e ''Unazës së Re'',...

”Unaza e Madhe”, qytetarët: Ka shumë trafik, zgjerimi i rrugës domosdoshmëri

Për qytetarët e Tiranës, zgjerimi i Unzës së Madhe është një domosdoshëmri, pasi është e vetmja mënyrë për shmangien e trafikut. Në çdo orë të...

“Unaza e Madhe”, hiqet edhe simboli i 100 vjetorit të Pavarësisë

Pjesë e projektit që preket nga ndërtimi i Unazës së Madhe është edhe ‘Shqiponja’ vepër e artistit Albi Cifligu, e vendosur në sheshin e...

Unaza e madhe/ ARRSH, tender 4 mln euro për aksin nga...

Rreth 5 miliardë lekë apo 4 milionë euro do të kushtojnë ndërtimi i segmenti i Unazës së Madhe të Tiranës nga mbikalimi i pallatit...

Rama nxjerr projektin: Ja si do jetë Unaza e Madhe lindore...

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekesit e tij në Facebook videoprojektin e Unazës së Madhe lindore të Tiranës. Rama shkruan se tashmë kontratat mbyllen...

Hapet gara për dy segmente në Unazën e Madhe

Ne muajin shtator pritet të nisin punimet për të plotësuar ndërtimin e unazës së madhe të Tiranës. Janë rreth 4 miliardë lekë që autoriteti...

Hapet Unaza e Madhe e Tiranës, Veliaj: Premtim i mbajtur, me...

  Bashkia e Tiranës hapi sot për automjetet segmentin e Unazës së Madhe që lidh zonën e “Pallatit me Shigjeta” me Farkën, duke zgjidhur problemin...

FOTOT / Unaza e Madhe është gati! Ja kur do të...

Unaza e Madhe nga Shkolla Teknologjike deri tek Kopshti Zoologjik ka përfunduar thuajse e gjitha, ku këto ditë po punohet vetëm për detajet e...

Hapet në shtator Unaza e Madhe. Ja si duket sot

Në shtator Unaza e Madhe e Tiranës do të hapet për qytetarët. Segmenti i parë që do të jetë funksional edhe në lehtësimin e...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...