E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Ultimatum

Etiketim: ultimatum

Rama ultimatum drejtorëve të zyrave të punësimit: Ose punësoni 25 mijë...

Qeveria vendos objektiv: Zyrat e punësimit do të punësojnë 25 mijë të regjistruarit si punëkërkues të papunë brenda vitit 2018. Plani dhe objektivi i qartë...

Pedagogët: Keni vetëm 10 ditë afat ose grevë e përgjithshme universitare

Forumi për Liritë Akademike dhe Autonominë Universitare ka dalë me një deklaratë në përfundim të takimit të djeshëm ku kërkon dorëheqjen e Bordit të...

Bashkohen prodhuesit nga Shqipëria e Kosova: Ultimatum dy qeverive, ndryshe…

Prodhuesit nga Shqipëria dhe Kosova janë mbledhur të hënën në Prishtinë për të nënshkruar kërkesat specifike drejtuar qeverive të dy vendeve. Objektivi kryesor i...

Rama ultimatum PD-së: Nëse s’e votoni brenda majit vettingun, marrëveshja është...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot se nëse PD nuk e voton brenda majit vettingun, marrëveshja me Bashën është e prishur. Rama risolli në vëmendje...

“Sunday Times”: Rusia ultimatum Maqedonisë, bëhuni me ne ndryshe do hakmerremi?

Gazeta britanike “Sunday Times” ka publikuar një shkrim të ri se ambiciet e Rusisë ndaj Maqedonisë janë shtuar akoma më shumë dhe se Moska...

Ish-të përmbyturit ultimatum qeverisë: Lekët për 15 ditë, ose grevë

Pas protestave të vazhdueshme dhe në mungesë të një përgjigjeje nga ana e qeverisë, banorët e prekur nga përmbytjet kërcënojnë me grevë urie. Të parët...

EDITORIAL

Ambasadorja e SHB në OKB, Nikki Haley: Pozicionet nuk kanë ndryshuar për Kosovën

Ambasadorja e SHBA në OKB, Nikki Haley tha se pozicionet e qeverisë amerikane në lidhje me Kosovën...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...