E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Ujë

Etiketim: ujë

Bashkia i jep zgjidhje furnizimit me ujë të pijshëm tre lagjeve...

Bashkia e Tiranës ka ndërhyrë në tre lagje të ndryshme të kryeqytetit për të shtruar rrjetin e ri të kanalizimeve duke rritur sasinë dhe...

14 shenja që ju nuk jeni duke pirë ujë aq sa...

Stinët e verës po bëhen çdo herë më të nxehta me temperatura të larta të rekordeve dhe mediat e lajmeve po fillojnë të tingëllojnë...

Për të rënë në peshë: Ujë patëllxhani dhe limoni

Të humbësh peshë në mënyrë të shëndetshme është objektivi i shumë njerëzve, dhe shumë prej tyre nuk mendojnë thjesht dobësimin por mbi të gjitha...

Përshpejtoni metabolizmin për t’u dobësuar më lehtë

Dëgjojmë shpesh të thuhet se duhet përshpejtuar metabolizmi, por çfarë është saktësisht Metabolizmi është një bashkësi procesesh fiziologjike dhe kimike që ndodhin në organizëm,...

Times of London: Refugjatët kërkojnë kodin e wireless, ujë dhe ushqime

Refugjatët të cilët mbërrijnë me mjete ilegale në brigjet e Europës kontinentale, në rast se kapen nga autoritet e ruajtjes së kufirit detar apo...

Vendin e të dashuruarve ”e merr uji” (FOTO)

Qindra njerëzve u është kërkuar që të largohen nga shtëpitë e tyre në Paris pas alarmit të përmbytjes. Ndërkohë që autoritetet po përgatiten të...

Njihuni me festivalin ku mund të kapni peshk në akull

Pavarësisht klimës së ftohtë, dimri është një ndër stinët më të mira për të shijuar aktivitete në natyrë. Një ndër to është festivali i...

4 gabimet trashanike që do të plakin lëkurën natën

Ndërkohë që procesi i plakjes është i pashmangshëm, ka disa veprime që përshpejtojnë këtë të fundit ashtu si disa të tjera që e vonojnë. Lind...

Bulqizë, banorët dhe spitali 24 orë pa ujë

Prej 24 orësh, Bulqiza është pa ujë të pijshëm. Një këputje e tubacionit kryesorë të ujit, ka bërë që banorët e ''Bulqizës së vjetër''...

Si të humbisni peshë me vetëm dy përbërës?

Gjëja më e rëndësishme që duhet të bëni kur po përpiqeni që të humbni peshë është të reduktoni sasinë e ushqimeve dhe të rrisni...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...