E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Ujë

Etiketim: ujë

Sekretet për të shpëtuar nga djersitja

Në këto ditë të nxehta djersitja është shumë e shpeshtë, por për disa persona kthehet në një problem të përsëritur. Një faktor që ndikon...

Pijet për të shuar etjen

Ekuacioni është matematikë dhe duhet respektuar në mënyrë rigoroze. Por jo të gjitha pijet janë njësoj. Për etjen e verës duhet të zgjedhësh. Uji...

Në Kalush të Rrogozhinës, banorët kanë 7 vite pa ujë

Në rubinetat e 300 familjeve në fshatin Kalush të Rrogozhinës, nuk rrjedh ujë prej 7 vjetësh ndërsa sahatet i ka mbuluar bari. Në ditët e...

Ja sa ujë duhet të pijnë fëmijët

Në momentin e lindjes, trupi i një foshnje përbëhet nga rreth 75% lëngj, ndërsa me kalimin e kohës uji zë 60% të trupit. Uji është...

Jo vetëm dietë! 5 këshilla për tu dobësuar

Ndjekja e një diete të shëndetshme është e rëndësishme për të humbur peshë, por janë dhe disa këshilla e sugjerime që ju ndihmojnë në...

Sa litra ujë duhet të pimë gjatë ditëve të nxehta të...

Ekspertët thonë se gjatë verës është esenciale konsumimi i disa litrave ujë në mënyrë që të shmangni dehidratimin dhe problemet e tjera shëndetësore. Thënë më...

I hodhi ujë opozitës, Bushati tregon se çfarë i tha Rama

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Europës, Ditmir Bushati, i ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e Lirë”, ka folur për reagimin e tij disa...

Pija e rënies në peshë

Nuk ka më freskuese se kjo pije dobësimi me bazë kastravecin, limonin dhe menten. Të gjithë përbërësit janë natyral dhe që gjenden lehtësisht. Bëhet...

Rama: Bushati reagoi instinktivisht, ata krenar për shëmtitë e tyre

Ministri i Punëve të Jashtme dhe i Europës, Ditmir Bushati ishte mes 7 deputetëve të përjashtuar me 10 ditë pas dhunës së ditës së...

Tension në kuvend, ministri i Jashtëm kundërpërgjigjet me hedhje shishe (VIDEO)

Ashtu siç u priste, seanca plenare u mbyll e tensionuar. Në një moment gjatë seancës plenare, Ministri për Punët e Jashtme dhe për Europën,...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Pakti detar me Greqinë nuk ka nevojë për trille “fiction”

Nga MYSLIM PASHA Vitin që shkoi kisha një ftesë në “Facebook” nga Shaban Murati, i cili bënte  me dije...

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...