Ballina Etiketimet Ujë

Etiketim: ujë

Rriten shpenzimet për faturat – Shqiptarët paguan më shumë për ujë,...

Përgjatë vitit 2017, familjet shqiptare shpenzuan më shumë për pagesat e ujit, energjisë elektrike apo pagesat e qirasë, në raport me një vit më...

Shqiptarët paguajnë për ujë jo të pijshëm

Qytetarët shqiptarë paguajnë për ujë jo të pijshëm. Kjo ishte tema e paralajmëruar për tu zhvilluar por për të cilën askush nga të pranishmit nuk...

Çfarë po na plak para kohe?

Edhe pse procesi i plakjes është i pashmangshëm, është e sigurt të thuash se pjesa më e madhe e jona do të donin të...

6 ushqime që largojnë nikotinën nga trupi juaj

Nikotina shkakton rritje të shpejtë të tensionit të gjakut dhe dëme serioze në mushkëri. Për më tepër, edhe në qoftë se ndaloni pirjen e...

Biznes me ujin në 20 fshatra të Finiqit

20 fshatra në njësinë Livadhja në bashkinë e Finiqit, vuajnë prej vitesh mungesën e plotë të ujit të pijshëm. Prej 25 vitesh, banorët kanë...

Trump paditet për shpërdorim uji

Prokurori i Përgjithshëm i Ilinoisit, ka paditur “Trump International Hotel & Tower” të Çikagos për thyerjen e ligjeve mjedisore. Padia e Lisa Madigan, thotë se...

Autori fshihej mes shkurreve, policia tregon se ai kërkoi…

12 orë nga masakra e tmerrshme në Resulaj të Selenicës, Policia e Shtetit arriti të kap mëngjesin e sotëm, autorin e vrasjes së 8...

Sekretet për të shpëtuar nga djersitja

Në këto ditë të nxehta djersitja është shumë e shpeshtë, por për disa persona kthehet në një problem të përsëritur. Një faktor që ndikon...

Pijet për të shuar etjen

Ekuacioni është matematikë dhe duhet respektuar në mënyrë rigoroze. Por jo të gjitha pijet janë njësoj. Për etjen e verës duhet të zgjedhësh. Uji...

Në Kalush të Rrogozhinës, banorët kanë 7 vite pa ujë

Në rubinetat e 300 familjeve në fshatin Kalush të Rrogozhinës, nuk rrjedh ujë prej 7 vjetësh ndërsa sahatet i ka mbuluar bari. Në ditët e...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...