E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet UEFA

Etiketim: UEFA

UEFA përjashton klubin rus, shkelli rregullat e “Fair Play Financiar”

UEFA nëpërmjet një komunukate ka njoftuar përjashtimin e skuadrës ruse Rubin Kazan nga Kupat e Europës. Klubi me qendër në Kazan nuk do të...

Mediat spanjolle zbulojnë arsyen se përse shpërtheu në lot Ronaldo pas...

Cristiano Ronaldo shpërtheu në lot, pasi në stadiumin “Estadio Mesalla”, u ndëshkua me karton të kuq pas një dueli me mbrojtësin e Valencias, Jeison...

Lippi: UEFA të kërkojë falje për Ronaldon, ishte një halucinacion i...

Ish-trajneri i Juventusit, Marcello Lippi ka kritikuar ashpër vendimin e arbitrit Bryzh për ndëshkimin me karton të kuq të Cristiano Ronaldos si dhe ka...

Presidenti i UEFA-s: Finalja e Championsit në Amerikë? Jo nuk është...

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin shuan zërat në lidhje me mundësinë që finalja e Champions League të zhvillohet në Neë York në vitin 2021....

Çëshjta Ronaldo, presidenti i UEFA-s: Ndoshta ka pasur arsye të tjera...

Cristiano Ronaldo është kthyer në çështje, pasi mungoi në ceremoninë e hedhjes së shortit dhe të shpërblimeve për sezonin e kaluar në Champions. Presidenti...

Platini: VAR një video-montazh, nuk e kuptoj kalimin e Ronaldos te...

“VAR është një video montazh! Nuk ka sjellë më shumë drejtësi në futboll”, ky është mendimi i ish-kreut të UEFA-s, Michel Platini për përdorimin...

Presidenti i UEFA injoron sërish VAR: Nuk do të përdoret në...

UEFA nuk ka ndërmend që të implementojë VAR-in në Champions League. Ditët e fundit është përfolur shumë për futjen e teknologjisë duke filluar nga...

UEFA mendon që të përdoret “VAR”-i që këtë sezon në Champions

UEFA po mendon seriozisht që të implementojë “VAR”-in në Champions League. Pas eksperimentit pozitiv të sezonit të kaluar në Serie A dhe rezultateve të...

UEFA zbulon tre kandidatët për futbollistin më të mirë të sezonit...

Luka Modric, Cristiano Ronaldo dhe Mohamed Salah janë tre kandidatët për të fituar çmimin “Futbollisti i më i mirë për sezonin 2017/18” nga UEFA,...

Kreu i UEFA-s: Italia po vuan infrastrukturën e stadiumeve, situata e...

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin këmbëngul se situata e Milanit "dëshmon punën financiare të Fair Play" dhe bëri thirrje për stadiume të reja italiane. Kreu...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...