E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Turistike

Etiketim: turistike

Një ndër destinacionet më të preferuar turistike, “Pema e Thatë” dikur...

Ka qenë një ndër destinacionet më të preferuara turistke këtë verë në Ksamil, por pjesa më e madhe e atyre që vizitojnë “Pemën e...

Ankorimi i mjeteve turistike, Gjiknuri: Masat e sezonit turistik rritën ndjeshëm...

8-mujori i vitit 2018 ka shënuar një rritje të numrit të mjeteve turistike të ankoruara në vendin tonë, krahasuar me një vit më parë....

“Thaçi fton Vuçiçin si turist në Kosovë” (FOTO)

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ditën e djeshme e kaloi në Brezovicë, ku pos takimeve me zyrtarë të qendrës së skijimit, skijoi edhe vetë....

EDITORIAL

Ambasadorja e SHB në OKB, Nikki Haley: Pozicionet nuk kanë ndryshuar për Kosovën

Ambasadorja e SHBA në OKB, Nikki Haley tha se pozicionet e qeverisë amerikane në lidhje me Kosovën...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...