E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Trump

Etiketim: Trump

Presidencialet/ Edhe Salma Hayek: Trump më kërkoi të dilnim

Morisë së të famshmeve, që jo vetëm kanë dalë hapur kundër Donald Trump, por madje e kanë akuzuar atë se i ka ngacmuar seksualisht,...

Zgjedhjet amerikane, tranzicioni do të jetë i qetë

  Shqetësimet në rritje lidhur me garën e ashpër presidenciale në Shtetet e Bashkuara, të mbushur me dyshime mbi përvojën e kandidateve dhe retorikën e...

Drejtori i “Rockefeller Brothers”: Trump, rrezik për Ballkanin

Shqiptaro-amerikani Haki Abazi, drejtues i fondacionit “Rockefeller Brothers” në Nju Jork, tregon sesa e dëmshme do të ishte për Ballkanin zgjedhja e Donald Trump,...

Debati i tretë dhe i fundit, Clinton-Trumpit: Je kukull e Putinit....

Debati i tretë dhe i fundit mes kandidatëve presidencialë, Hillary Clinton dhe Donald Trump u zhvillua në Las Vegas, dhe filloi pa shtrëngim duarsh...

Presidencialet/ Debati final – Trump refuzon të përgjigjet nëse do të...

Republikani Donlad Trump ka refuzuar të komentojë nëse do të pranojë rezultatin e zgjedhjeve nëse ai humb, në debatin final televiziz kundër Hillary Clinton. “Do ju...

Mjeshtëri i gazetarisë, Gay Talese: “Një ditë është fashist, ditën tjetër...

Nuk do të votoj për Hillary: “Sekretarja e Shtetit më e keqe. Në politikë të jashtme ka krijuar kaosin” Gay Talese nuk do të flasë...

Rusia dhe zgjedhjet presidenciale amerikane

Pikëpamjet për Rusinë po luajnë rol të pazakontë në zgjedhjet presidenciale amerikane. Qeveria e SHBA ka akuzuar zyrtarisht Moskën se ka kryer sulme kibernetike...

Gjysmë vëllai i Barack Obamës, Malik: Trump mund “ta bëjë Amerikën...

Gjysmë-vëllai i Barack Obama Malik kujton pritje të vakët në Shtëpinë e Bardhë dhe u tha se Donald Trump do të mund "të bëjë...

Trump ngre akuza për “manipulim në zgjedhje”

Tre javë para se amerikanët të shkojnë në votime, kandidati republikan për president, Donald Trump, po u thotë mbështetësve se zgjedhjet janë manipuluar kundër...

Pse Putin i frikësohet një presidence Clinton

Frida Ghitis*  Edhe pse Donald Trump dhe Vladimir Putin duket se janë dakord mbi një numër çështjesh, ka një ceshtje per te cilen kane kendveshtrime...

EDITORIAL

Manjani: Rama shkeli kushtetutën, një ushtarak s’mund të jetë ministër

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësur shkelje të rëndë Kushtetuese, propozimin e kryeministrit Edi Rama,...

FORUM

Papa Françesku, audiencë të veçantë për vitin e Skënderbeut

Papa Françesku do të presë në një audiencë të veçantë përfaqësues të popullit shqiptar. Në kuadër të...

Fundi i Luftës së Parë Botërore – Asgjë nuk ka kaluar!

100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se...