Ballina Etiketimet Trump

Etiketim: Trump

Server sekret me Moskën? Tjetër skandal në zgjedhjet e SHBA

Duket se 7-ditëshi i fundit do të ketë surpriza të mëdha në zgjedhjet presidenciale në Amerikë. Mediat amerikane flasin për një komunikim sekret të Donald...

Presidencialet 2016 – Sondazhet: Trump kalon për herë të parë Hillary-n

Hillary Clinton dhe Donald Trump janë shumë pranë njëri-tjetrit me përqindje të votave sipas sondazheve të Washington Post dhe ABC News. Mbështesëve të Clinton do...

Zgjedhjet në SHBA, mesazhi i të dyja fushatave

Në garat për në Kongres në mbarë Shtetet e Bashkuara, republikanët kanë filluar t’u bëjnë jehonë demokratëve në supozimin se Hillary Clinton do t’i...

Presidencialet dhe ngrohja globale

Presidenti amerikan Barack Obama e ka cilësuar ngrohjen globale si kërcënimin më të madh afatgjatë me të cilin përballet bota, por kjo çështje nuk...

Trump dhe Clinton kërkojnë votat e zgjedhësve me prejardhje aziatike

Kandidatët përpiqen me insistim që të tërheqin rreth vetes një grup zgjedhësish, që tradicionalisht ka qenë i afërt me demokratët. Kësaj here është gjithçka ndryshe:...

Trump: Do të ndihmoj afrikano-amerikanët

Kandidati republikan për president, Donald Trump propozoi një sërë masash ekonomike për të ndihmuar afrikano-amerikanët, një grup që sipas sondazheve mbështet kryesisht kundërshtaren e...

Clinton dhe Trump fushatë në shtetet “kyç”

Polika amerikane, gjatë fushatës për zgjedhjet preisdenciale, nuk i trajton të gjitha shtetet njëlloj. Në ditët e fundit përpara ditës së votimit në 8...

Trump apo Clinton? “Më mirë, një meteor të shkatërrojë Tokën”

Një në katër të rinj amerikanë preferojnë më mirë që një meteor gjigant të shkatërrojë Tokën sesa kandidati republikan Donald Trump apo kandidatja demokrate...

Presidencialet në SHBA – Fushata e Trump pranon avantazhin e Clinton

Fushata e republikanit Donald Trump ka pranuar se zonja Clinton është në avantazh të dukshëm ndaj tyre, por kjo nuk do të thotë se...

Pse Clinton mund të humbasë edhe nëse amerikanët e votojnë?

Nga Bill Schneider Nuk është e mjaftueshme të fitosh zgjedhjet. Gjithashtu duhet të fitosh interpretimin. Çfarë lloj mandati do të ketë kandidatja demokrate për presidente, Hillary...

EDITORIAL

Kryemadhi: Protesta popullore kundër Ramës

Skandalet e fundit që faktojnë përfshirjen e zyrtarëve qeveritarë në vjedhjen e votave dhe bashkëpunimin me bandat...

FORUM

Kthimi në atdhe i eshtrave të Mid’hat Frashërit

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në ceremoninë shtetërore të përmortshme të kthimit në atdhe të eshtrave të...

Me arkëmortin e kreut të Ballit Kombëtar, socialistët varrosën grimcën e fundit të trashigimisë së majtë

Nga Andi Bushati/ Rikthimi i dytë në pushtet i socialistëve po i zhvesh ata gjithnjë e më shumë...