E shtunë, Shkurt 16, 2019
Ballina Etiketimet Trump

Etiketim: Trump

Presidenti Erdoğan uron Trumpin në bisedë telefonike

Erdoğan ka thënë se Turqia dhe SHBA-të janë dy aleatë që kanë themele të respektit të ndërsjellë, interesave dhe vlera të përbashkëta Presidenti i Turqisë...

Merkel i ofron Trumpit bashkëpunim mbi bazën e vlerave

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se për shkak të fuqisë ekonomike dhe ushtarake, SHBA-ja ka një rol dhe përgjegjësi të jashtëzakonshme për zhvillimet në...

Kjo është valixhja më e rendësishme në botë që Obama do...

Fushata e zgjedhjeve presidenciale në SHBA u konsiderua si një ndër më të ashprat ku shpesh u tejkaluan kufijtë e deklaratave politike. Jo më...

Financial Times: Fitorja e Trump shënon krizën e demokracisë perëndimore

Fitorja e zgjedhjeve presidenciale të Donald Trump shënon një krizë në demokracinë perëndimore, shkruan sot ”Financial Times”, një nga gazetat kryesore të Britanisë së...

Renzi: Fitorja e Trumpit shënon një epokë të re në politikën...

Fitorja e Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara të Amerikës shënon fillimin e një epoke të re në çështjet globale, deklaroi...

Amerikanët kërkojnë të largohen, ja çfarë i ndodhi kuzhinierit shqiptar

Mesa duket, jo vetëm yjet e show bizzit botëror, por edhe një shqiptar, që me shumë mundësi nuk është i vetmi, kanë ndjerë pasojat...

Vatikani uron Trump, dëshiron që republikani të punojë për paqen në...

Listës së personaliteteve që uruan Donald Trump për fitoren i është shtuar edhe sekretari i Vatikanit Kardinali Pietro Parolin. Duke e përgëzuar Trump-in ai ka...

Shqiptari kap skedinën pasi vuri bast për fitoren e Trump

Një skedinë e vendosur nga një shqiptar për rezultatet e zgjedhjeve në SHBA, e ka lumturuar atë pasi ka marrë një shumë të konsiderueshme....

Ekstremi i djathtë i gëzuar pas fitores së Trumpit

Politikanët e ekstremit të djathtë në botë u gëzuan pasi një prej tyre arriti të ngjitet në presidencën amerikane, duke lënë një mori politikanësh...

SHBA – Politikat kyçe të presidentit amerikan Donald Trump

Më poshtë vijojnë të përmbledhura qëndrimet e të sapozgjedhurit president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump mbi ekonominë, punësimin, taksat, shëndetësinë, politikën...

EDITORIAL

Qeveria mblodhi plaçkat, ikën për Vlorë në mesnatë

-Disa ministresha të bukura, emëruar kohët e fundit, kanë bërë gati valixhet për të qëndruar gjatë në...

FORUM

Mesazhi i Zhejit para protestës: Shqiptarët të mos ulin kokën. Protesta tremb vetëm pushtetarët

Kur kanë mbetur edhe pak orë nga nisja e protestës së opozitës, analisti Artur Zheji ka publikuar...

Një ditë para protestës…

Nga Julian Deda Sot është një ditë e qetë dhe e sigurtë për të gjithë ata që do...