E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Trump

Etiketim: Trump

Debati i tretë dhe i fundit, Clinton-Trumpit: Je kukull e Putinit....

Debati i tretë dhe i fundit mes kandidatëve presidencialë, Hillary Clinton dhe Donald Trump u zhvillua në Las Vegas, dhe filloi pa shtrëngim duarsh...

Presidencialet/ Debati final – Trump refuzon të përgjigjet nëse do të...

Republikani Donlad Trump ka refuzuar të komentojë nëse do të pranojë rezultatin e zgjedhjeve nëse ai humb, në debatin final televiziz kundër Hillary Clinton. “Do ju...

Mjeshtëri i gazetarisë, Gay Talese: “Një ditë është fashist, ditën tjetër...

Nuk do të votoj për Hillary: “Sekretarja e Shtetit më e keqe. Në politikë të jashtme ka krijuar kaosin” Gay Talese nuk do të flasë...

Rusia dhe zgjedhjet presidenciale amerikane

Pikëpamjet për Rusinë po luajnë rol të pazakontë në zgjedhjet presidenciale amerikane. Qeveria e SHBA ka akuzuar zyrtarisht Moskën se ka kryer sulme kibernetike...

Gjysmë vëllai i Barack Obamës, Malik: Trump mund “ta bëjë Amerikën...

Gjysmë-vëllai i Barack Obama Malik kujton pritje të vakët në Shtëpinë e Bardhë dhe u tha se Donald Trump do të mund "të bëjë...

Trump ngre akuza për “manipulim në zgjedhje”

Tre javë para se amerikanët të shkojnë në votime, kandidati republikan për president, Donald Trump, po u thotë mbështetësve se zgjedhjet janë manipuluar kundër...

Pse Putin i frikësohet një presidence Clinton

Frida Ghitis*  Edhe pse Donald Trump dhe Vladimir Putin duket se janë dakord mbi një numër çështjesh, ka një ceshtje per te cilen kane kendveshtrime...

Gazeta serbe pranon gabimin: Intervista me Trump e rreme

E përjavshmja serbe “Nedeljnik” ka tërhequr artikullin ku thuhej se kandidati republikan për president në SHBA, zoti Donald Trump, pati kërkuar ndjesë për rolin...

Presidencialet ne SHBA:Michelle Obama “duel” me Trump

Kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump dhe zonja e parë, Michelle Obama janë “përplasur” me njëri-tjetrin në fjalimet e tyre mbi gratë....

Harxhi: Trump i vetëm kundër establishmentit në SHBA

Emisioni i “Tonight Ilva Tare” është përqendruar sonte tek zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ish-ministrja e Jashtme, Edith Harxhi, drejtore e Albanian Policy...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...