E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Trump

Etiketim: Trump

Rihanna ”kërcënon” Trump: Nuk të kam dhënë leje

Këngëtarja me famë botërore, Rihanna, gjithmonë ka qenë kundër politikave të presidentit amerikan Donald Trump, madje së fundmi ajo e ka kërcënuar atë me...

Një grua ndihet keq gjatë fjalimit, Trump thërret doktorin

Ditën e e sotme mbahen zgjedhjet për Kongresin e Shteteve të Bashkuara. Ato shihen si vlerësim për politikat e presidentit amerikan, Donald Trump. Demokratët opozitarë...

Gruaja ndihet keq gjatë fjalimit, Trump thërret doktorin (Video)

Ditën e e sotme mbahen zgjedhjet për Kongresin e Shteteve të Bashkuara. Ato shihen si vlerësim për politikat e presidentit amerikan, Donald Trump. Demokratët opozitarë...

Zgjedhjet për Kongres, Trump bën ofertën përfundimtare për votat

Presidenti i SHBA Donald Trump ka bërë një ofertë të fundit për votuesit që mbështesin partinë republikane në prag të zgjedhjeve për Kongresin. “Gjithçka që...

Trump dhe “Twitter”, komunikimi fiksues dhe ankthet e stafit të tij

Një fragment nga eseja e Bob Woodward “Frika” (Solferino), ku fituesi çmimi Pulitzer tregon problemet me të cilat ballafaqohen bashkëpunëtorët e presidentit amerikan në...

“Midterm 2018”, skandal në spotin anti-emigrantë të Trumpit

Një qytetar meksikan i deportuar, është kthyer në SHBA pasi ishte dënuar për vrasjen e dy policëve dhe një karvani emigrantësh që duket se...

Trump: Emigrantët që hedhin gurë ndaj ushtarëve do qëllohen

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka kërcënuar emigrantët që lëviznin nga Amerika Latine drejt  SHBA se nëse hedhin gurë apo objekte të tjera ndaj...

Propozimi i Trump: 15 mijë trupa në kufirin SHBA-Meksikë

Presidenti Donald Trump thotë se në kufirin e Shteteve të Bashkuara me Meksikën mund të çohen deri në 15 mijë trupa amerikane, për të...

Masakra në Pittsburgh, mblidhen 35 mijë firma kundër vizitës së Trump

Pasi Shtëpia e Bardhë paralajmëroi vizitën e presidentit amerikan, Donald Trump, në Pittsburgh pas masakrës në sinagogë, ka reaguar komuniteti hebre. Ky i fundit...

Trump i bën thirrje karvanit të emigrantëve të kthehet mbrapsht

Ndërsa një karvan emigramtësh nga Amerika Qendrore i afrohet kufirit verior të Meksikës, Presidenti amerikan Donald Trump e ka etiketuar shpresën e tyre për...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...