E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Trump

Etiketim: Trump

Zbulohet kontrata: Nëse roja do fliste për fëmijën e paligjshëm të...

Një roje tek porta e Kullës Trump thotë se është në dijeni të një historie mes presidentit Donald Trump dhe një ish shërbyeseje, nga...

SHBA, Trump: Taksë 25% për çdo makinë të prodhuar në BE

"Do të vendosim një taksë 25% për çdo makinë që vjen në Shtete e Bashkuara të Amerikës nga BE". Kështu ka thënë mbrëmjen e...

Russiagate, ish-ndihmësi grek i Trump drejt dënimit me burg

Prokurori special i SHBA Robert Mueller ka rekomanduar një dënim me burg deri në gjashtë muaj për ish-ndihmësin e fushatës së Trump, George Papadopoulos. Mueller,...

Erdogan sulmon Trump: S’u dorëzohemi atyre që duken si partnerë, por...

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, duke iu referuar zhvillimeve të fundit midis vendit të tij dhe SHBA-ve ka deklaruar se, “Nuk...

”Bëhemi, ose vdesim”, Erdogan i tregon muskujt Trump-it

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, duke iu referuar zhvillimeve të fundit midis vendit të tij dhe SHBA-ve ka deklaruar se, “Nuk...

Si ju duket si President i SHBA? Shqiptarët, tifozët më të...

“Rendi global i pushtetit po zhvendoset”. Gjermania po zëvendëson Shtetet e Bashkuara të Amerikës  si fuqia globale e vlerësuar në botë, sipas një sondazhi të fundit të...

Trump, thirrje për mbylljen e hetimit mbi ndërhyrjen e Rusisë deri...

Presidenti amerikan Donald Trump, ka vazhduar sulmet e tij përmes mediave sociale ndaj hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller mbi lidhjet e mundshme...

Shkrimtarja malazeze: Trump nuk na kupton

Imagjinoni një vend që është aq i vogël, sa mund të bëhet ski në mëngjes dhe plazh pasdite. Mali i Zi është një shtet...

Presidenti Trump vlerëson Judical Watch

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump përgëzon Judical Watch dhe në veçanti Presidentit e tij Tim Fitton për zbulimin e mega skandalit me dokumente fallso...

“New York Times” zbulon hollësi të reja për lidhjen Trump-Putin

Një shkrim i gazetës “New York Times” jep hollësi rreth nivelit të informacioneve që presidenti amerikan Donald Trump ka marrë në lidhje me rolin...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...