E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Trump

Etiketim: Trump

Trump ngurron të anulojë marrëveshjen e armëve me sauditët

Presidenti Donald Trump thotë se është shumë i shqetësuar për fatin e Jamal Khashoggit, gazetarit saudit, i cili u zhduk gjatë javës së shkuar...

Swift mbështet demokratët, Trump: Muzika e Taylor më pëlqen 25% më...

Mbështetja e demokratëve nga Taylor Swift për zgjedhjet e ardhshme afatmesme të SHBA ka ndezur një debat të madh që i ka përfshirë të...

Lana Del Rey përballet me Kanye West

Lana Del Rey ka kritikuar Kanye West për mbështetjen e tij ndaj Donald Trump. Këngëtarja, e cila performoi në dasmën e West dhe Kim Kardashian...

Trump, masa kundër ndërhyrjeve në zgjedhje

Presidenti Donald Trump nënshkroi të mërkurën një urdhër ekzekutiv që parashikon sanksione ndëshkuese ndaj të huajve që ndërhyjnë në zgjedhjet amerikane. Vendimi vjen dy...

Uragan i fuqishëm në SHBA, Trump: Një nga stuhitë më të...

Qendra Kombëtare e Uraganeve në Shtetet e Bashkuara bëri të ditur se një uragan i kategorisë 4 në Atlantik po mbledh fuqi dhe tha...

Kim dëshiron një takim tjetër me Trump, i dërgon letër

Presidenti i SHBA-së,  Donald Trump, ka marrë një letër nga udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un për të planifikuar një takim të...

Njeriu i Trump: Ndryshimi i kufijve, ide e Rusisë për të...

I dërguari i Presidentit Trump, Ron Johnson i cili në kuadër të një vizite në Rajon po qëndron edhe në Prishtinë e Beograd duke...

Trump letër homologut maqedonas: Ju inkurajojmë për marrëveshjen me Greqinë

Presidenti amerikan, Donald Trump i është drejtuar me një letër presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, duke i thënë se vendi i tij "ka shumë...

“Duhet të kemi kujdes”, zbulohet çfarë i tha Merkel presidentit Trump

Mundësia e korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë ka shkaktuar reagime të shumta. Deputetë të Bundestagut në Berlin vazhdojnë të jenë kundër ndryshimit...

Testamenti i McCain: Trump të mos vijë në varrimin tim. Obama...

Senatori amerikan John McCain, i cili ndërroi jetë të shtunën, ka kërkuar që në ceremoninë mortore të flasin ish-presidentët e SHBA-ve Barack Obama dhe...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...