E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Trump

Etiketim: Trump

Gruaja ndihet keq gjatë fjalimit, Trump thërret doktorin (Video)

Ditën e e sotme mbahen zgjedhjet për Kongresin e Shteteve të Bashkuara. Ato shihen si vlerësim për politikat e presidentit amerikan, Donald Trump. Demokratët opozitarë...

Zgjedhjet për Kongres, Trump bën ofertën përfundimtare për votat

Presidenti i SHBA Donald Trump ka bërë një ofertë të fundit për votuesit që mbështesin partinë republikane në prag të zgjedhjeve për Kongresin. “Gjithçka që...

Trump dhe “Twitter”, komunikimi fiksues dhe ankthet e stafit të tij

Një fragment nga eseja e Bob Woodward “Frika” (Solferino), ku fituesi çmimi Pulitzer tregon problemet me të cilat ballafaqohen bashkëpunëtorët e presidentit amerikan në...

“Midterm 2018”, skandal në spotin anti-emigrantë të Trumpit

Një qytetar meksikan i deportuar, është kthyer në SHBA pasi ishte dënuar për vrasjen e dy policëve dhe një karvani emigrantësh që duket se...

Trump: Emigrantët që hedhin gurë ndaj ushtarëve do qëllohen

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka kërcënuar emigrantët që lëviznin nga Amerika Latine drejt  SHBA se nëse hedhin gurë apo objekte të tjera ndaj...

Propozimi i Trump: 15 mijë trupa në kufirin SHBA-Meksikë

Presidenti Donald Trump thotë se në kufirin e Shteteve të Bashkuara me Meksikën mund të çohen deri në 15 mijë trupa amerikane, për të...

Masakra në Pittsburgh, mblidhen 35 mijë firma kundër vizitës së Trump

Pasi Shtëpia e Bardhë paralajmëroi vizitën e presidentit amerikan, Donald Trump, në Pittsburgh pas masakrës në sinagogë, ka reaguar komuniteti hebre. Ky i fundit...

Trump i bën thirrje karvanit të emigrantëve të kthehet mbrapsht

Ndërsa një karvan emigramtësh nga Amerika Qendrore i afrohet kufirit verior të Meksikës, Presidenti amerikan Donald Trump e ka etiketuar shpresën e tyre për...

Trump sulmon hapur FED: Obama kishte norma të interesit pranë zeros

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka akuzuar hapur kryetarin e Rezervës Federale, Jerome Powell, se po vë nën rrezik ekonominë amerikane duke...

Vrasja e gazetarit Kashogit, Trump paralajmëron për pasoja

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se do të ketë "ndërshkime të ashpra" për Arabinë Saudite nëse përcaktohet se gazetari saudit Xhamal Kashogi është vrarë...

EDITORIAL

Dënimi i Shullazit, reagon ambasada e SHBA-së: Kush e ka radhën?

Ambasada amerikane në Tiranë përshëndet vendimin e djeshëm të Gjykatës e cila vendosi dënimin me 14 vjet...

FORUM

Me arkëmortin e kreut të Ballit Kombëtar, socialistët varrosën grimcën e fundit të trashigimisë së majtë

Nga Andi Bushati/ Rikthimi i dytë në pushtet i socialistëve po i zhvesh ata gjithnjë e më shumë...

A po “shikon” Europa më mirë me Ambasadorin e ri?

Nga Blendi Fevziu -  Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion,...