E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Trump

Etiketim: Trump

Erdogan sulmon Trump: S’u dorëzohemi atyre që duken si partnerë, por...

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, duke iu referuar zhvillimeve të fundit midis vendit të tij dhe SHBA-ve ka deklaruar se, “Nuk...

”Bëhemi, ose vdesim”, Erdogan i tregon muskujt Trump-it

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, duke iu referuar zhvillimeve të fundit midis vendit të tij dhe SHBA-ve ka deklaruar se, “Nuk...

Si ju duket si President i SHBA? Shqiptarët, tifozët më të...

“Rendi global i pushtetit po zhvendoset”. Gjermania po zëvendëson Shtetet e Bashkuara të Amerikës  si fuqia globale e vlerësuar në botë, sipas një sondazhi të fundit të...

Trump, thirrje për mbylljen e hetimit mbi ndërhyrjen e Rusisë deri...

Presidenti amerikan Donald Trump, ka vazhduar sulmet e tij përmes mediave sociale ndaj hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller mbi lidhjet e mundshme...

Shkrimtarja malazeze: Trump nuk na kupton

Imagjinoni një vend që është aq i vogël, sa mund të bëhet ski në mëngjes dhe plazh pasdite. Mali i Zi është një shtet...

Presidenti Trump vlerëson Judical Watch

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump përgëzon Judical Watch dhe në veçanti Presidentit e tij Tim Fitton për zbulimin e mega skandalit me dokumente fallso...

“New York Times” zbulon hollësi të reja për lidhjen Trump-Putin

Një shkrim i gazetës “New York Times” jep hollësi rreth nivelit të informacioneve që presidenti amerikan Donald Trump ka marrë në lidhje me rolin...

Juncker mesazh Trumpit: Përpjekjet e SHBA për të ndarë BE-në në...

Shefi i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, tha se përpjekjet e Shteteve të Bashkuara për të ndarë BE-në në tregti “janë të kota”. Juncker e dha...

“Turp, tradhti e nënshtrim para Putin”, republikanë e demokratë kundër Trump

Në samitin në Helsinki, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe ai i Rusisë, Vladimir Putin, u zotuan se kanë ndërmarrë “hapat e...

Zbulohen detaje, ja çfarë folën me njëri-tjetrin dy presidentët

Jo të gjitha problemet janë zgjidhur, por ky është një fillim, tha presidenti i Rusisë Vladimir Putin. Shefi i Kremlinit shprehu dëshirën që të...

EDITORIAL

Presidenti Meta pritet në audiencë të posaçme nga Ati i Shenjtë, Papa Francesku

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u prit gjatë ditës së sotme në një audiencë të posaçme nga...

FORUM

Sjellësit e mynxyrës

Nga Aurel Plasari - Janë mbyllur 150 shkolla? Apo 133? Po ç’rëndësi ka saktësimi i numrit? Edhe...

Kur shkenca sfidon terrorizmin

Nga Anna Maria Volpe A mund të bëhet shkenca një element qendror, në luftën kundër terrorizmit dhe krimit...