E martë, Dhjetor 11, 2018
Ballina Etiketimet Trump

Etiketim: Trump

Vdekja e Bush, Trump shpall 5 dhjetorin ditë zie kombëtare

Presidenti Donald Trump dhe Zonja e Parë, Melania Trump shprehën ngushëllimet e tyre për vdekjen e George H.W. Bush. Ata e kujtuan atë si...

Vdekja e Bush, Trump: Inspiroi gjeneratat amerikane

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka reaguar pas vdekjes së George H. W. Bush duke shprehur ngushëllimet për familjen, ndërsa e kujton si një...

Përplasjet në kufi, Trump: Prindërit e fëmijëve emigrantë janë “grabitës”

Tensionet janë rritur në kufirin jugperëndimor të SHBA-ve me Meksikën javët e fundit, pasi mbi 7,000 emigrantë nga Amerika Qendrore u mblodhën në kufi,...

iPhone “zhytet” në luftën tregtare, Trump: Tarifa në 10% për telefonat...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mund të vendosë tarifa në 10% ndaj iPhonave dhe laptopëve që importohen nga Kina,  në...

Trump nderon ushtarët amerikanë në Luftën e Parë Botërore

Presidenti Donald Trump nderoi sot trupat amerikane, franceze dhe të aleatëve të tjerë që humbën jetën gjatë Luftës së Parë Botërore. Ai foli gjatë një...

Trump kundër Macron për krijimin e një ushtrie europiane

Presidenti amerikan dhe homologu i tij francez diskutuan pikëpamjet e tyre të ndryshme lidhur me sigurinë evropiane sot ndërsa presidenti Trump kritikoi Macron-in nëpërmjet...

Trump mbërrin në Pallatin Presidencial në Francë, pritet nga Macron

Më shumë se 70 drejtues shtetesh do të mblidhen në Francë për të përkujtuar 11 nëntorin, ditën që i dha fund Luftës së Parë...

Trump për zgjedhjet: Ata që kanë punuar me mua dolën shumë...

Presidenti amerikan Donald Trump, po flet me krenari “për një fitore shumë të madhe” në zgjedhjet për kongres, pasi republikanët forcuan pozitat e tyre...

Kremlini: Dy presidentët Putin-Trump shtyjnë takimin në Paris

Kremlini njoftoi të mërkurën se Rusia dhe Shtetet e Bashkuara kanë rënë dakord të mos mbajnë një takim në Paris për të shmangur zhvendosjen...

Trump: Hetimi i Mueller për përfshirjen e Rusisë në zgjedhje dëmton...

Presidenti amerikan, Donald Trump, tha hetimi i prokurorit special Robert Mueller për përfshirjen e supozuar të Rusisë në zgjedhjet e SHBA 2016 nuk i...

EDITORIAL

E marta e 11 dhjetorit 2018 do mbetet në histori, si 8 dhjetori 1990

Studentët e protestës disa ditore janë shumë të vendosur që ditën e martë, datë 11 dhjetor 2018,...

FORUM

10 arsye pse studentët kanë të drejtë të jenë politikë

Nga Oerd Bylykbashi - ‎ ‎ 1- Studentet enderrojne te jetojne me mire. ‎ ‎ ‎ 2- Arsimi i larte eshte nje shkalle...

Rama po na ofron Edin, si zgjidhje!

Nga Çim Peka/ Opozitarë, politikanë, analistë, profesorë, znatçinjë të `shoqnisë` civile, mësues, mjekë, emigrantë, astiras, shkozarë e zharzarë,...