E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Tritan Shehu

Etiketim: Tritan Shehu

PD: Bandat janë të lira, mjekët arrestohen si kriminelë

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu përmes një statusi në profilin e tij në facebook, shkruan për situatën e krijuar në Shkodër, ku sipas...

Shehu: Rama diplomaci aventureske. Ja pse politikanët e Kosovës takojnë Berishën

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, aktualisht deputet i PD-së, Tritan Shehu është shprehur se "aventurat diplomatike të Edi Ramës bënë që Serbia të marrë...

Shehu kundër korrigjimit të kufijve: Keqardhje që projekte në dëm shqiptarëve...

Ish-Ministri i Punëve të Jashtme, Tritan Shehu, shprehet kundër idesë së Thaçit për korrigjim të kufijve. I ftuar në Ora News, anëtari i Komisionit për...

Tritan Shehu: 43-vjeçari në Memaliaj u vra me snajper se denoncoi...

Deputeti i PD në qarkun e Gjirokastrës, Tritan Shehu tha se 43-vjecari Alket Muhaj nga fshati Rabie në Memaliaj u vra sepse denoncoi krimin...

Shehu: Informatori i policisë u vra nga “dorë” profesioniste me snajper

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu thotë se vrasja në fshatin Rabije të Memaliajt është kryer me snajper nga një "dorë profesionale". Ai tha se në...

Tritan Shehu: Rama ka larguar partnerët me aventurizmat politikë

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, bëri analizën e tij lidhur me samitin informal të kryeministrave të rajonit, çështjen e kufijve të Kosovës si...

Korrigjim kufijsh Kosovë-Serbi, Shehu: 4 pasoja fatale, Rama tradhti ndaj…

Flet për “Koha Jonë”, nënkryetari i Komisionit të Jashtëm: Katër pasoja fatale nga ideja e ndryshmit të kufijve Kosovë-Serbi Intervistoi: Redjon Shtylla "Hapja sot e këtij...

Shehu: Zgjedhjet e ’92-t, PPSH kishte sigurimin e shtetit! Ishte plebishit...

Deputeti demokrat Tritan Shehu ka reaguar ndaj librit të Ylli Xhabirit, i cili shkruan se “zgjedhjet e Marsit 1992 u manipuluan nga PD!” Shehu i...

Tritan Shehu: Kufijtë hiqen me hyrjen në BE

E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është Bashkimi Europian, ndaj sipas ish-ministrit të Jashtëm, Tritan Shehu, tezat për korrigjim apo ndryshim kufijsh nuk flasin për...

“Ideja e kufijve, pas deklaratave të Majkos”, Shehu: Destabilizohet Ballkani. Thaçi...

Ish-ministri i Jashtëm, deputeti demokrat Tritan Shehu ka kërkuar që Shqipëria të marrë një rol kyç në çështjen e kufijve dhe të qëndrojë kundër...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Bëhu i marrë, jo i mjerë!

Nga: Rudina Xhunga Kur unë mbarova studimet e mia, ishin katër vitet e fillimit të tranzicionit shqiptar. Juve...

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...