E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Transformimi

Etiketim: transformimi

Transformimi i Bregut të Lumit

Qytetarët që jetojnë pranë zonës së njohur si Bregu i Lumit kanë shpëtuar tashmë prej përmbytjeve që pësonin thuajse pas çdo shiu. Ndërhyrja e...

Revolucioni i Klopp nisi nga mbrojtja, ja si e transformojë në...

Liverpooli ju afrua titullit kampion në vitin 2013 nën drejtimin e Brendan Rodgers, por kishte një mbrojtje të dobët me 50 gola të pësuar....

E cilësuan si gruan më të shëmtuar në botë, shikoni si...

Ditën e saj të dasmës, pas publikimit të fotove, e gjithë bota filloi ta ofendonte. Gruaja u martua gjashtë vite më parë dhe njerëzit në...

“S’jemi në Francë, por në Komunën e Parisit në Tiranë”. Bashkia...

Tirana ka tashmë edhe një hyrje të re e cila çliron trafikun dhe njëkohësisht i vjen në ndihmë një numri të madh banorësh të...

Transformimi i konvikteve te Inxhinieria e Ndërtimit (FOTO)

Nuk është një hotel, por godina e re e studentëve të Inxhinierisë së Ndërtimit që në shtator do të kenë kushte optimale studimi dhe...

EDITORIAL

SHBA kundër kryeministrit Rama, s’ka falje për Tahirin

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë dje hapur kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me procesin...

FORUM

Rusia nuk është aleate por shfrytëzuese e Serbisë

Nga Janusz Bugajski - Ndryshe nga besimi i përgjithshëm, Serbia dhe Rusia nuk kanë një aleancë të ngushtë...

Shumë lajme në median online janë vetëm shpifje

Nga Bernd Borchardt* Prezenca e OSBE-së në Shqipëri është e përfshirë në zhvillimin e medias në Shqipëri që...