E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Trafik ndërkombëtar

Etiketim: trafik ndërkombëtar

Mes 17 shqiptarëve të arrestuar për trafik ndërkombëtar edhe 2 femra

Njëzet persona, mes tyre 17 shqiptarë, raportohet se janë arrestuar gjatë një aksion të madh policor në Itali, Gjermani e Shqipëri. Që nga orët e...

“Zotëria i drogës”, arrestohet shqiptari në kërkim prej 11 vitesh

Në pranga të policisë Italiane, ka rënë shqiptari që njihej nga të gjithë si “zotëria i drogës”. 48-vjeçari i identifikuar me emrin Nimon Zogaj,...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...