Ballina Etiketimet Torino

Etiketim: Torino

“Luftë civile” në Torino, guerilët sulmojnë dhunshëm autobusin (VIDEO)

Skena të një “lufte civile” janë regjistruar mbrëmjen e sotme në qendër të Torinos, ku protesta e qendrave sociale kundër dëbimit të azilantëve degjeneroi...

Torino i shkakton një humbje të hidhur Interit, sfidën e vendos...

Interi nuk di të fitojë në vitin 2019 në Seria A. Skuadra zikaltër është mundur 1-0 nga Torino në javën e 21-të. Ekipi i drejtuar...

Momente paniku në Torino, makina e policisë aksidenton makinën e lojtarëve...

Fitorja ndaj Fiorentinës ka kaluar në ekstazë disa futbollist të Juventus Primavera, që janë bërë shkak i një aksidenti automobilistik në qendër të Torinos. Ngjarja...

Interi me “dy fytyra”, ndalet edhe nga Torino në javën e...

Interi nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2-2 në ndeshjen e dytë në kampionat, duke zhgënjyer sërish tifozët zikaltër, këtë herë në...

VIDEO/ Ndeshje e çmendur! Çfarë po ndodh në Inter-Torino, shënohen dy...

Torino ka barazuar Interin në ‘San Siro’ me dy gola të shpejtë të shënuar në minutat 55 dhe 67. Zikaltërit ranë në gjumë në pjesën...

Shqiptari i dënuar për drogë arratiset nga burgu i Torinos

Një i burgosur shqiptar është arratisur nga burgu i Torinos. 45 vjeçari duhej të kryente dënimin deri në 2022 për akuzën e trafikut të drogës,...

Roma shkatërron Torinon dhe blindon vendin e tretë (VIDEO)

Roma merr një tjetër fitore të rëndësishme në kampionat ndaj Torinos në ndeshjen e parë të javës së 28-të në Seria A. Verdhekuqtë mundën...

VIDEO/ VAR tërbon “demat” e Torinos. Historia përsëritet, Acquah dhe arbitri...

Mjaftoi një faull i pa dhënë në mesfushë për të trazuar sërish derbin torinez. Për ironi të fatit brenda tetë muajsh, Juve-Torino vendoset nga...

Rezultate të dobëta, shkarkim trajneri dhe lot, Torino i “jep duart”...

Vendimi sensacional i Torinos gjatë natës. Sipas “La Gazzetta dello Sport”, presidenti Urbano Kairo ka vendosur të shkarkojë trajnerin Sinisa Mihajlovic pas derbit italian...

VIDEO/ Portieri lëshon këtë ‘predhë’, shikoni ku përfundon topi në minutën...

Torino fitoi 2-0 përballë Carpi në ndeshjen e vlefshme për Kupën e italisë. Në minutën e 32 ishte portieri i Torinos, Vanja Milinkovic-Savic, i cili mori...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...