E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Toka

Etiketim: toka

Ligji 7501 pezullohet në Gjirokastër, toka mbetet e pandarë

Zbatimi i ligjit 7501 në zonën e Gjirokastrës vazhdon të mbetet ende një mision i pamundur, deri tani 27 vite pas nisjes së reformës...

Toka shumë shpejt do të ndalojë së rrotulluari

Njerëzimi do të zhvendoset dhe do të jetojë në Mars. Miliarderi Elon Musk ka bërë publike planet e kompanisë se tij “SpaceX” për të...

Toka dridhet sërish në Indonezi, bie tjetër tërmet i fortë

Indonezia është goditur përsëri nga një tërmet me magnitudë prej 6,2 ballë, transmeton Anadolu Agency (AA). Qendra Amerikane për Studime Gjeologjike (USGS) njoftoi se tërmeti...

Amaneti i gjyshit, 8 viktimat do të prehen në tokën me...

8 arkivole dolën nga një derë. Dora gjakatare e 24-vjeçarit Ridvan Zykaj, ekzekutoi dje me kallashnikov kushërinjtë e tij. 6 arkëmorte në ngjyrë kafe...

Kompania do marrë tokën e shtetit me vlerë 6 mln euro...

“Vlera e pronës shtetërore, përfshirë edhe godinat të angazhuara nga ana e shtetit shqiptar, është rreth 6 milionë euro, ndërsa vlera e godinës së...

Me 27 korrik për 103 minuta Toka do të mbetet në...

Planeti Tokë, ku jetojmë, do të përjetojë më 27 korrik 2018, pra pas më pak se një muaji një errësirë e cila pritet të...

Qeveria e vlerëson tokën te Teatri me 470 euro për metër...

Projektligji kontrovers, i cili iu dorëzua Kuvendit me “procedurë të përshpejtuar” i vlerëson 8 mijë metrat katrorë tokë publike të Teatrit Kombëtar me vetëm...

Deputeti i PS, Alket Hyseni nën hetim penal për korrupsion dhe...

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka regjistruar një procedim penal ndaj deputetit të Partisë Socialiste, Alket Hyseni, thuajse pesë muaj pas dorëzimit të një...

6 fakte për planetin Tokë, që si mësuat në shkollë

Kur bëhet fjalë për planetin tonë, ndonjëherë i konsiderojmë faktet si të vërteta absolute të njohura dhe të pandryshueshme. Por çuditërisht për hapësirën që...

Tokat në bregdetin e Vlorës, parregullsi, nën hetim 7 përsona

Njesia Task Forcë në Policinë e Shtetit identifikon afro 100 hekarë tokë me probleme dokumentacioni në vijën bregdetare të Vlorës. Në hetim 7 persona, zyrtarë...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...