E dielë, Korrik 15, 2018
Ballina Etiketimet Toka

Etiketim: toka

Kompania do marrë tokën e shtetit me vlerë 6 mln euro...

“Vlera e pronës shtetërore, përfshirë edhe godinat të angazhuara nga ana e shtetit shqiptar, është rreth 6 milionë euro, ndërsa vlera e godinës së...

Me 27 korrik për 103 minuta Toka do të mbetet në...

Planeti Tokë, ku jetojmë, do të përjetojë më 27 korrik 2018, pra pas më pak se një muaji një errësirë e cila pritet të...

Qeveria e vlerëson tokën te Teatri me 470 euro për metër...

Projektligji kontrovers, i cili iu dorëzua Kuvendit me “procedurë të përshpejtuar” i vlerëson 8 mijë metrat katrorë tokë publike të Teatrit Kombëtar me vetëm...

Deputeti i PS, Alket Hyseni nën hetim penal për korrupsion dhe...

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka regjistruar një procedim penal ndaj deputetit të Partisë Socialiste, Alket Hyseni, thuajse pesë muaj pas dorëzimit të një...

6 fakte për planetin Tokë, që si mësuat në shkollë

Kur bëhet fjalë për planetin tonë, ndonjëherë i konsiderojmë faktet si të vërteta absolute të njohura dhe të pandryshueshme. Por çuditërisht për hapësirën që...

Tokat në bregdetin e Vlorës, parregullsi, nën hetim 7 përsona

Njesia Task Forcë në Policinë e Shtetit identifikon afro 100 hekarë tokë me probleme dokumentacioni në vijën bregdetare të Vlorës. Në hetim 7 persona, zyrtarë...

Sërisht deputeti i PS, ndërtuesi në Golem e padit për truallin…

Emri i deputetit Alket Hyseni përfshihet sërish në hije skandali me tokat në bregdet. Ndërtuesi i një fshati turistik në Golem, e ka paditur...

Tjetërsimi i tokave në Lezhë, arrestohet një prej të kërkuarve

Kapet dhe ndalohet edhe një tjetër person i shpallur në kërkim në kuadër të operacionit “Ranishtja 4”. Në vijim të këtij operacioni, ku u...

Ky vend rrezikon të ndahet në dysh

Quhet “Lugina e çarjes së madhe” dhe zhvillimet e fundit tregojnë fare qartë se këtë emër e ka merituar. Pas shirave të dendura dhe...

Masakrimi, pronat nga veriu në jug në duart e…

Skema e falsifikimit të dokumenteve të pronësisë dhe tjetërsimi i kategorisë nga rërë në bujqësore është regjistruar edhe më parë prej prokurorisë shqiptare. Një...

EDITORIAL

KPK, Edi Rama,Tom Ndreca dhe gjyqi Rama-Basha në 2011. Edhe Tahiri!

-Tom Ndrecës, në korrik 2011, i ra fati i keq të gjykojë si gjyqtar Edi Ramën përballë...

FORUM

Kriza morale shoqërohet gjithmonë me mungesën e drejtësisë

Nga Spartak Ngjela Vërtet mendoni se ka një shtet në botë që të ketë si gjytqtar të Gjykatës...

Një plan i ri për Brexit krijon kanione të reja kaosi

Dhe më e keqja nuk ka ardhur ende The Economist Një qeveri vërtet e ndjeshme do ta kishte patur...