E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Tirane

Etiketim: Tirane

Veliaj letër emocionuese për nxënësit e Tiranës: Me dëshirë e vullnet, kaloni...

Sot nxënësit e shkollave të Tiranës kanë marrë edhe një letër frymezuese e me keshilla nga kryebashkiaku Erion Veliaj, përmes së cilës ai u...

Nis aksioni i pastrimit në Tiranë, qindra vullnetarë i bashkohen ndërmarrjeve...

Aksioni i pastrimit te Tiranes, i lajmeruar dje edhe nga kryebashkiaku Veliaj, ka nisur që në orën e para të mëngjesit në të 24...

Huaja 16 milionë dollarë për Tiranë-Elbasan/ Ku do të shkojnë fondet...

Pak ditë më parë Këshilli i Ministrave ka miratuar marrëveshjen e huasë 16 milionë dollarë me  Fondin e OPEC-ut për Zhvillim Ndërkombëtar. Ky fond...

Zbulohet itinerari i Maratonës së tretë të Tiranës

Maratona e Tiranës 2018 mirëpret edhe këtë vit vrapues nga e gjithë bota për t’u bërë pjesë e saj. Bashkia e Tiranës e cila...

Aksidentohet Enca, përplas “Range Roverin” në mes të Tiranës

Këngëtarja e njohur Enca Haxhia është përfshirë në një aksident automobilistik në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në qendër të Tiranës. Fatmirësisht këngëtarja...

30% e popullsisë jeton në Tiranë

Shqipëria është shteti i 11 në Europë (madje përpara Austrisë, Gjermanisë), por edhe të gjithë vendeve ballkanike, me përqindjen më të lartë të popullsisë...

Kapen “mat” 179 shoferë brenda 48 orëve në Tiranë

Policia në Tiranë ka vijuar kontrollet në rrugë të ndryshme, ku ka vërejtur shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor. Sipas një njoftimi të policisë, shkruhet...

Të enjten kufizime energjie në Tiranë, ja zonat që do të...

OSHEE-ja ka njoftuar se paraditen e nesërme, datë 6 shtator 2018, do të bëjë kufizime energjie në disa zona të Tiranës. Kufizimet do të bëhen në...

VIDEO/ Operacioni në Tiranë, si u kapën shpërndarësit e drogës dhe...

Policia e Tiranës ka vënë në pranga tre persona dhe ka shpallur në kërkim një tjetër pas një operacioni në orët e mbrëmjes së...

Rama nxjerr videon dhe jep detaje për qendrat shëndetësore që po...

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të hënë duke ndarë me ndjekësit e tij në FB, një videoinformacion lidhur me ndërtimin e qendrave...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimëve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...