E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Tirana

Etiketim: tirana

Te Unaza e Re do shpronësohen llotot, lavazhet dhe shtëpi… 8...

Në mbledhjen e djeshme të Këshillit Bashkiak, kryebashkiaku Erion Veliaj njoftoi se pronarët që preken nga Unaza e Madhe do të shpronësohen 100%, kurse...

Rregullorja/ Ja çfarë rrezikon Tirana pas hyrjes së tifozëve në fushë

Tirana-Kukësi u mbyll në një mënyrë të shëmtuar, me tifozët e Tiranës që u futën në fushë pas ndeshjes, duke protestuar tek lojtarët e...

Tirana hedh kandidaturën për t’u zgjedhur “Kryeqyteti Europian i Kulturës 2024”

Në vitin 2024 Tirana mund të jetë Kryeqyteti Europian i Kulturës. Bashkia e Tiranës ka hedhur kandidaturën për të qenë ajo qendra e kulturës...

Mema zbulon problemin e Tiranës: Kemi një ngërç psikologjik

Tirana-Kukësi është sfida që do të ngrejë siparin e javës së 12-të të Kategorisë Superiore, njofton Syri.net. Për këtë sfidë, që do të luhet në “Selman...

Tirana, shembull suksesi nga OBSH për politikat mjedisore

Kryeqyteti shqiptar ka përparuar më shumë në politikat mjedisore. Për këtë edhe Organizata Botërore e Shëndetësisë e ka përzgjedhur Tiranën si një nga qytetet...

Prezantohet “Guida Studentore”, Veliaj: Tirana, mundësi e shkëlqyer për të rinjtë

Studentët që kanë ardhur në Tiranë për të ndjekur studimet e larta do të marrin edhe një broshurë mirëseardhjeje nga Bashkia e Tiranës, e...

Reportazhi i “Il mesaggero”: Tirana, aty ku ngjyrat pushtojnë rrugët

Gazeta e njohur italiane, “Il mesaggero”, i ka kushtuar një hapësirë të veçantë  transformimit që ka pësuar kryeqyteti shqiptare këto tre vite. Në reportazhin e...

De Maria shpjegon arsyet e “divorcit” me Tiranën: Uroj që të...

Trajneri i Tiranës, Ze Maria ka folur për herë të fundit si trajner i ekipit kryeqytetas, duke sqaruar edhe arsyet e këtij largimi.  Së...

Tirana shkarkon trajnerin Ze Maria, ja kush pritet ta zëvendësojë

Ze Maria nga sot nuk është më trajner i skuadrës së Tiranës. Presidenti i klubit, Refik Halili ka vendosur shkarkimin e teknikut brazilian, për...

Tirana, 36 kënde lojërash

Një kënd i ri lojërash është dhurata e Bashkisë së Tiranës për vogëlushët e lagjes “Myrteza Topi” në Njësinë 9. Ky është këndi i...

EDITORIAL

SHBA kundër kryeministrit Rama, s’ka falje për Tahirin

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë dje hapur kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me procesin...

FORUM

Ballkani, peng i mbetjeve nacionaliste

Nga Marjana Doda - Nacionalizmi në Ballkan është si një fosile shekullore që gjithnjë shfaqet si...

Rusia nuk është aleate por shfrytëzuese e Serbisë

Nga Janusz Bugajski - Ndryshe nga besimi i përgjithshëm, Serbia dhe Rusia nuk kanë një aleancë të ngushtë...