E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Thomas strakosha

Etiketim: thomas strakosha

Renditja Speciale/ Strakosha portieri i dytë më i mirë në Seria...

Faqja më e madhe e statistikave të futbollit në botë “Opta” së fundmi ka publikuar renditjen e portierëve më të mirë në Seria A....

U mposhtë në sekondat e fundit, Strakosha: Dibala pati fat!

Thomas Strakosha nuk mundi që të bënte një tjetër mrekulli si në fazën e parë në sekondat e fundit përballë Dibalës. Portieri i Kombëtares...

Mediat italiane: Strakosha është një përbindësh, a do të jetë sërish...

Strakosha ka marrë shumë elozhe ditën e sotme pas disa super pritjeve të bëra dje ndaj Milanit. Gardiani shqiptar ka marrë elozhe nga portali...

Strakosha idhulli i tifozerisë së Lacio-s: Merita është e imja

Thomas Strakosha përveçse ka shpërthyer këtë sezon me paraqitjet e tij, tashmë ka mësuar të flasë edhe si një lider, duke u kthyer në...

Shkëlqeu ndaj Lacios, mediat italiane elozhe për Strakoshën

Thomas Strakosha vazhdon të shkëlqejë në skuadrën e Lacios. Ndaj Milanit në “San Siro”, në kuadër të gjysmë finalen e parët të Kupës së...

Ish-portieri i Milanit dhe Lacios, Fiori: Strakosha një ditë mes më...

Rikthehet atje ku e nisi, në vendin që i ka sjellë fat në debutimin në portën e Lacios. Strakosha këtë fundjavë do të zbresë...

Mediat italiane: Strakosha s’është thjesht i biri i Fotos, i ka...

Një ndër surprizat më të bukura të këtij sezoni te Lacio është sigurisht portieri shqiptarë, Tomas Strakosha. Në pak kohë portieri 22-vjeçar ka fituar...

E BUJSHME/ Mediat angleze i sugjerojnë Strakoshën Liverpulit

Liverpuli të dielën dhuroi një tjetër ndeshje magjike ndaj skuadrës së Mançester Sitit duke marrë një fitore të madhe 4-3 ndaj ekipit kryesues. Sfida...

S’ka dyshime, Strakosha është portieri i ri më i mirë në...

Në klasifikimin e portierëve të rinj më të mirë në Europë, Thomas Strakosha renditet i pari, sa i përket pritjeve Efektive. 22-vjeçari shqiptar i Lazios...

Thomas Strakosha “imiton” Neuer, vendos rekord të pabesueshëm në Serie A

Portieri duhet të jetë i aftë të presë topin, por në futbollin modern shpesh kjo nuk mjafton pasi duhet diçka më shumë. Pep Guardiola...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...

Clement Atlee: Lufta sekrete e antiChurchillit

Sot Clement Attlee konsiderohet gjerësisht si një lider i madh socialist, por nga arkivat po del një...