E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Thomas strakosha

Etiketim: thomas strakosha

Strakosha vendos një rekord sonte në mbrëmje ndaj Interit

Thomas Strakosha tashmë hyn dhe historinë e Lacios. Portieri shqiptar është kthyer në protagonistin absolut të Serisë A dhe pritet ta mbyllë kampionatin duke...

Lacio kërkon “biletën” për në Champions, ja formacioni ndaj Krotones

Lacio luan pas pak minutash “match-pointin” e parë për të shkuar në Champions League sezonin e ardhshëm, pasi në rast fitoreje ndaj Krotones në...

Strakosha përballë “makthit” Berisha

Thomas Strakosha do të rikthehej në përfundim të sezonit 2015-2016 te Lazio, aty ku veç konkurrencës me një tjetër shqiptar, Etrit Berishën, që kishte...

Shkëlqeu ndaj Norvegjisë, mediat italiane: Strakosha i pazëvendësueshëm!

Thomas Strakosha vijon që t’i mahnitë të gjithë. Portieri  Kombëtares sonë ka bërë një paraqitje të shkëlqyer në miqësoren ndaj Norvegjisë, duke evituar në...

Videoklipi rrëqethës i Thomas dhe këshilla e të atit

“Bir i babit, që të rrëzohesh në këtë profesion nuk është dobësi, por është shtytje që të ngrihesh edhe më i fortë”. Me këtë...

Lazio feston ditëlindjen e Strakoshës me një video speciale, edhe një...

Urimeve për ditëlindjen e 23-të të Thomas Strakoshës i është bashkuar edhe klubi i tij, Lazio. Klubi bardhekaltër ka uruar portierin shqiptar në një...

“Gëzuar datëlindjen Thomas”

Gardiani i portës kuqezi, Thomas Strakosha mbush ditën e sotme 23-vjeç. I biri i një prej ikonave të futbollit shqiptar, Foto Strakosha, Thomas pavarësisht...

Renditja Speciale/ Strakosha portieri i dytë më i mirë në Seria...

Faqja më e madhe e statistikave të futbollit në botë “Opta” së fundmi ka publikuar renditjen e portierëve më të mirë në Seria A....

U mposhtë në sekondat e fundit, Strakosha: Dibala pati fat!

Thomas Strakosha nuk mundi që të bënte një tjetër mrekulli si në fazën e parë në sekondat e fundit përballë Dibalës. Portieri i Kombëtares...

Mediat italiane: Strakosha është një përbindësh, a do të jetë sërish...

Strakosha ka marrë shumë elozhe ditën e sotme pas disa super pritjeve të bëra dje ndaj Milanit. Gardiani shqiptar ka marrë elozhe nga portali...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...