E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Thomas strakosha

Etiketim: thomas strakosha

“Supermani” Strakosha flet pas ndeshjes: Kam ende punë për të arritur...

Thomas Strakosha ishte një “Superman” i vërtet në mbrëmjen e sotme në fitoren e madhe ndaj Izraelit. Duke folur pas ndeshjes “gardiani” tregohet shumë...

Shqipërisë i mjafton “perla” e Xhakës ndaj Izraelit, Strakosha një “Superman”...

Shqipëria e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën në Ligën e Kombeve. Kuqezinjtë rrëmbyen 3 pikët e para në Ligën...

Gafat e Handanovic, Interi mendon për të blerë Strakoshën

Përgjegjësia në dy golat e pësuar në Torino, kanë vënë në diskutim Handanovic, i cili ka përfunduar në qendër të kritikave. Cikli i portierit...

Lazio të shtunën sfidon Juven, Strakosha studion goditjet e Ronaldos

Dëshironte të fluturonte dhe fluturoi. Ishte një hedhje në pafundësi. Në minutën e 96-të të Juve-Lazio 1-2, më 14 tetor 2017, lindi përralla e...

Mediat angleze: Liverpooli shumë pranë Strakoshës

Liverpooli është shumë pranë transferimit të Thomas Strakoshës. “The Mirror” se marrëveshja për transferimin e gardianit shqiptar është fare pranë. Bardhekaltrit janë pranë mbylljes së...

E ardhmja e Strakoshës, Lazio fikson çmimin e tij në merkato

Thomas Strakosha nuk do të largohet nga Lazio për më pak se 40 milionë euro. Është ky çmimi që kanë fiksuar presidenti i Lazios,...

E BUJSHME/ Klubi gjerman 30 milionë euro për të rrëmbyer Strakoshën

Jemi në ditën e startit të Kupës së Botës, por nuk mund të mos ndalemi edhe te merkato, teksa ka zhvillime të rëndësishme për...

Përplasja me tifozët e Romës, Thomas Strakosha e mbyll me një...

Një deklaratë e Thomas Strakoshës, portierit të Lazio-s, për mediat shqiptare ka ngjallur shumë reagime dhe në fund një kërkim falje të ‘gardianit’ 22-vjeçar. Gjithçka...

Strakosha: Me De Biazin e kishim më të lehtë kur stërviteshim!

Thomas Strakosha ka spikatur në sezonin që sapo u mbyll duke qenë vendimtar në shumë ndeshje te skuadra e Lacios në Itali. Portieri i...

E BUJSHME/ Liverpuli ofron 30 milionë euro për Thomas Strakoshën

Thomas Strakosha ka zhvilluar një sezon fantastik në vitin e parë si titulluar te skuadra e Lacios. Gardiani shqiptar ka tërhequr tashmë edhe vëmendjen...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...