E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Thethi

Etiketim: Thethi

LAJMI I FUNDIT/ Zjarr në Parkun Kombëtar të Thethit

Një sipërfaqe pyjore në Parkun Kombëtar të Thethit raportiohet se është përfshirë nga zjarri në orët e pasdites. Agjencia e Zonave të Mbrojtura Shkodër me...

Thethi mirëpret turistët me eksplorim, gatim, ritëm dhe art

Turistët dhe vizitorët vendas kjo fundjavë i pret ndryshe në Theth. Përveçse bukurive të mahnitshme të natyrës së egër në majat e thepisura të Bjeshkëve...

Nga Thethi në Valbonë, amerikanët: Ç’duhet të dini mbi shëtitjen në...

Nëse po mendon që të bësh ecje në Shqipëri, nga Thethi në Valbonë, ky shkrim është për ju. Kështu e nis artikullin blogu i...

Thethi, bukuritë e rralla të qendrës historike

Në mbledhjen e fundit të zhvilluar në Shkodër, qeveria ka miratuar shpalljen e Qendrës Historike të fshatit Theth, raporton ATSH. Qendra Historike e fshatit...

Qeveria shpall Thethin Qendër Historike

Në mbledhjen e fundit të zhvilluar në Shkodër, qeveria ka miratuar shpalljen e Qendrës Historike të fshatit Theth, vendim ky i marrë pasi Ministria...

Thethi i bllokuar,bashkia e Shkodrës tenton të hap rrugën,por pa sukses

Pavarësisht ndërhyrjes së bashkisë Shkodër, rruga Qafe Thore- Theth vijon të jetë e bllokuar. Deklarata erdhi nga nënkryetari i bashkisë Shkoder Arben Gjuraj, i cili u...

Nata e kullave të Thethit në Tiranë

Ekspozita "Arkitektura tradicionale - Kullat" sjell në kryeqytetin shqiptar Kodin e Dizajnit të Thethit Në të njëjtën ditë kur në luginë po shtrihej përjetësisht albanologu...

Presidenti Meta promovon bukuritë e Alpeve Shqiptare, Luginën e Valbonës dhe...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, promovon bukuritë e Alpeve Shqiptare, Luginën e Valbonës dhe Thethin. Gjatë kësaj vizite në veri të vendit, Meta ka është...

Sekuestrohen 41.500 metra katrorë tokë në Shkodër

Me kërkesë të Prokurorisë së Shkodrës, gjykata ka vendosur sekuestro preventive për rreth 41.500 m2 tokë në zonën turistike të Thethit, e dyshuar si...

Thethi shpallet Qendër Historike e Mbrojtur

Renditet si vendi më i përshtatshëm për turizëm ndër Bjeshkët e Veriut të Shqipërisë Ministria e Kulturës në bashkëpunim me IMK-në dhe institucionet e tjera...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...